Image 1 of 5

Social

DOVADA că Poliția mușamalizează accidentul în care a fost implicat un șef din Poliția Rutieră Cluj - FOTO EXCLUSIV

  
  



 

Un set de capturi video, realizate de pe întregistrarea video care suprinde accidentul produs de doi poliţişti de la Poliţia Rutieră Cluj, în zona OMV Mărăşti, arată clar că poliţiştii sunt vinovaţi. 

 

Accidentul a avut loc în seara zilei de 9 ianuarie 2013, la trecerea de pietoni de la sensul giratoriu din Mărăşti, lângă OMV, pe sensul de deplasare spre Aeroport. În aututorismul Audi, condus de agentul Silviu Loor se mai afla comisarul şef Crişan Ambrozie, la acel moment, împuternicit la comanda Poliţiei Rutiere Cluj.

 

Cei doi poliţişti au susţinut că nu au anunţat la 112 producerea accidentului deoarece impactul dintre autoturism şi pieton nu a existat. Mai mult, comisarul şef Crişan Ambrozie a declarat că pietonul s-a împiedicat pe trecerea de pietoni. Cu toate acestea, comisarul şef Crişan Ambrozie nu a putut explica de ce agentul Loor, cel care conducea maşina, a rămas fără permis de conducere pentru 30 de zile, pentru neacordarea de prioritate pietonilor. 

 

Martorii povestesc că, la un moment dat, autoturismul condus de agentul Loor a oprit să acorde prioritate de trecere pietonilor, dar a demarat în trombă. În acel moment, pe trecere a apărut o tânără care a traversat strada în fugă. Cei doi polițiști erau îmbrăcați în uniformă și au luat victima pentru a o duce la UPU Cluj, dar câteva străzi mai departe au dat-o jos.

 

Unul dintre martorii accidentului a declarat că impactul a fost violent. ”Şoferul era în uniformă, iar cel din dreapta avea şi vestă reflectorizantă. Persoana accidentată, o tânără, a <<zburat>> vreo doi metri, dar s-a ridicat repede în picioare, cu dureri de şold. Cei din autoturism au vrut să o urce în maşină şi să o ducă la spital, însă ea a refuzat zicând că nu are nevoie. Oamenii din jur au insistat şi s-a urcat totuşi. Totul a durat cam 30 de secunde”, a povestit o martoră.

 

Purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj, Anca Purdea, a anunțat că pietonul s-a împiedicat. Vezi AICI amănunte.

 

 

 

 

 

 

coral1_1_1.jpg
22-1-2013, 17:55
18 vizualizări
10 comentarii
ION PACURARU28-1-2013, 19:13
ne doare-n p...la de voi contribuabliii , noi suntem puterea ! sintem intangibili si nu puteti sa ne faceti nimic pina e Basescu la putere. ciocul mic jenantilor.
@andrei25-1-2013, 21:28
nu numai victima poate face lumina ci si martorii. femeia poate s-a lovit la cap si are amnezie si nu isi mai aminteste. martorii au anuntat ca o femeie a fost lovita de o masina cu doi politai in ea (probabil beti) deci ca s-a produs un ACCIDENT iar presa a verifica la spital unde nu a am ajuns iar sefii politiei nu au fost anuntati de autori. cel mai tare ar fi fost sa le moara in masina si sa nu mai ajunga la spital sau acasa. dar si mai tare e daca s-a lovit la cap, face o tumoare si moare acasa dupa vreo doua luni. politatii o sa spuna ca a cazut in baie sau s-a lovit la cap in clanta usii de la intrarea in casa.
andrei23-1-2013, 19:08
Din aceste fotografii nu reiese ca ar fi fost contact intre pieton si masina. Poate chiar s-a impiedicat. Faptul ca a u oprit sa vada ce s-a intamplat e OK. In ultima poza eu nu vad nici o mare agitatie. Cred ca eventuala victima e singura persoana care poate face lumina in acest caz.
clujean din spania23-1-2013, 9:21
buna dimineata stiri de cluj!..buna dimineata cluj napoca! va multumesc si va felicit pentru munca pe care o faceti in favoarea cetateanului clujean. din spania va urmaresc lupta dv.impotriva marii coruptii din ipj cluj. am citit despre botezul nesimtit a lui ioan pacurar, despre proxenetii din ipj cluj resp.ciorba zaharie,care a ajuns comandant la" apelul bocancilor",ajutat de mafiotul petru calian, acest crisan ambrozie la fel este un stalp al curuptiei din ipj cluj si multi altii. toti sunt ramasite ale militiei si dupa 23 de ani de democratie nu au permis noilor politisti sa se afirme....rusine acestor epave ale militiei din ipj cluj, care ar trebui ra raspunda pentru faptele lor.
jalnic23-1-2013, 5:43
jalnic si incredibil.....MASS MEDIA ar trebui sa se implice mai mult...pana sa ajunga si la urechile care trebuie.....si sa vada o tara intreaga ce politisti escroci avem la cluj....porcii astia fara pic de onoare sau cinste trebuie trasi la raspundere.daca era un civil se grabeau sa il bage in puscarie fara sa fie intelegatori(exceptie facand copii de bani gata ''salvati'' da tati lor).cu ce drept mai sta un penal si un nesimtit din asta sa ma opreasca pe mine in trafic ????iar apoi se mira cand ii considera lumea corupti,needucati,penali,aroganti,imputiti etc etc....e de toata jena....sper sa puneti presiune pe acest caz si sa urmariti.sunt curios de rezultatul final
curios22-1-2013, 22:02
S-a suparat pe voi si v-a lasat din brate Boc politailor !
M.Ap.N.22-1-2013, 21:42
Ce au facut astia ar putea fi inselaciune, fals intelectual si uz de fals din dezinformare, abuz in serviciu contra opiniei publice prin minciuna, dezinformarea publicului, fuga de la locul accidentului (poate ca erau beti), vatamarea sanatatii victimei, inselaciune a cetatenilor, instigare la marturie mincinoasa si altele. Rusine domnilor politisti. Nu ati dat dovada de o minima onoare pe care trebuie sa o aiba ofiterii.
DIN MASS-MEDIA22-1-2013, 20:23
Impuscati purtatoarea de cuvint ! E vinovata de desinformare.
basilica22-1-2013, 20:20
ce tareeeeeeeee ! e trucaj ! pixelul albastru !
Dracul22-1-2013, 19:43
SA SE IA MASURI!!!DACA ERA UNUL DINTRE NOI DEJA AVEA DOSAR PENAL,SUSPENDAT PERMISUL ETC. ROG SA NU LASATI TOTUL BALTA!