banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Cluj - Și-a omorât soția după ce a primit semnale cu farurile de la un BMW negru

  



 

Un bărbat şi-a omorât soţia în locuinţa din Geaca, judeţul Cluj, după ce a primit unele semnale pentru a o ucide la o anumită oră.

 

Un bărbat de 51 de ani este cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de omor după ce în noaptea de miercuri spre joi şi-ar fi ucis soţia, în vârstă de 49 de ani, prin ştrangulare, crima având loc într-un sat din comuna Geaca. Din primele informaţii reiese că, după săvâşirea faptei, bărbatul a sunat o rudă care a alertat poliţia. La audieri, acesta a spus că a primit nişte semnale pentru a-şi ucide soţia la o oră fixă în cursul nopţii, fără a putea preciza de ce natură au fost acestea. Bărbatul urmează să fie examinat din punct de vedere psihiatric pentru a se stabili dacă a avut discernământ în momentul comiterii faptei”, au spus surse judiciare. 

 

Cei doi soti locuiau in Cluj-Napoca, dar fiecare sfarsit de saptamana si-l petreceau in casa parinteasca a femeii, in localitatea Lacu. Aseara au venit pentru ca astazi urmau sa taie porcul si nimic nu prevestea ceea ce urma sa se intample. In aceasta dimineata in jurul orei 6:30,  barbatul si-a sunat fratele si i-a spus ca si-a omorat sotia, strangand-o de gat. Dupa ce a ajuns la casa celor doi, fratele agresorului a anuntat politia. In scurt timp, locul a fost impanzit de politisti si criminalisti, care au inceput cercetarile. Femeia zacea fara suflare in dormitor, langa pat. Dus la audieri, agresorul le-a povestit politistilor ca inca de aseara “a primit niste coduri, conform carora, la ora 3 si 19 minute trebuia sa isi ucida sotia”. Barbatul le-a mai spus acnehtatorilor ca a trecut la fapte abia cand un BMW de culoare neagra a parcat in fata casei si a facut ”flash-uri cu farurile, acela fiind semnalul stabilit de codurile primite”.

 

Barbatul care avea un ateliar de tamplarie nu era cunoscut cu probleme psihice si nici nu facea tratament. Urmeaza ca acesta sa fie supus unei expertize pentru a se afla daca a avut discernamant in momentul comiterii faptei, scrie dejeanul.ro.

-------------------

UPDATE

 

Bărbatul a fost dus la Clinica de Psihiatrie pentru o evaluare, dar încă nu a fost internat. El va fi prezentat instanței pentru arestare și apoi se va decide asupra internării.

coral1_1_1.jpg
8-11-2018, 21:11
17412 vizualizări
24 comentarii
ídaca10-11-2018, 18:56
A vvazut numele,Dragnea,si a luat razna.

Deci10-11-2018, 15:14
Dragi clujeni, asta inseamna sa visezi ca ai BEEMBEEU. Se pare ca lumea inca nu intelege. Multi oameni sunt macinati de dorinta de a avea un BEEMBEEU, altii, care l-au cumparat de la targ din Gilau, cu kilometrajul la 0, sunt coplesiti de aceasta realitate si depasesc pe linie continua pe pod fara a semnaliza si mor cu gatul in capul de pod. Altii, precum acest nenorocit, isi omoara sotia pentru ca inca nu are BEEMBEEU.
UPDATE10-11-2018, 2:56
Dar inpotriva la Concernul Bmw de pe Miunhen ce masuri s-au luat?Primaria ce face? Alo!!Nu poate Boc sa le trimita, in privat, o amenda usturatoare, ca doar sintim si noi parte a UE
vlad9-11-2018, 22:27
:)))))))))))))))))
volvo s409-11-2018, 14:27
undei exe , sa vedem daca mai are cva de spus la faza asta ! . . .
sfdsfs9-11-2018, 11:46
Sa nu il discriminam pe omul asta, asa s-a nascut, trebuie acceptat in societate. Acceptam oameni care au scula in mana si zic sa sunt femei. Asta cu ce ar fi mai diferit?
Diferenta9-11-2018, 12:58
Diferenta e pericolul social. Dar sunt convins ca stiai deja asta.
@sfdfs9-11-2018, 13:07
Ai nevoie de pastile daca faci asemenea comparatii
xxx9-11-2018, 22:40
Ca si homosexualii, de fapt.......
Ben Carson9-11-2018, 10:50
Semnalul l-a primit de labeunuteve, irealitateateve deja a confirmat autenticitatea.
gigi spaga9-11-2018, 7:50
exe face prima victima
...vezi exe, daca ti-ai pus xenoane fara lupa ca in bistrita?...moare lumea :))
@spaga11-11-2018, 12:06
Țaranee......@exe are xenoare la bavereza din fabricatie !! Nu tre sa-si puna ca taranii de la tine din Iara, taranee!!
Dan manastureanu puli9-11-2018, 5:59
A avut creierul spalat de antena3 si se refula postand pe aici cu numele dan
Felix9-11-2018, 6:08
Priveste BMW-ul di fata blocului si treci la treaba, powula!
normalitate9-11-2018, 6:20
Astia au palinca in creiere de cand au supt tzatza la mamicitile lor. Este gena ardelenilor.
Bocila9-11-2018, 6:35
Mai nou, de cand cu orasul smartho- galactic sug de la mine si de aia is atat de fuduli. Le mai dau si Nutella sa aiba gura plina, de aia se vaita pe aici, degetele li-s libere, mintea ocupata.
Vecinu9-11-2018, 9:14
Mai sugaciule, nu ti-am dat-o eu s-o iei ani la rând și acum ce faci, crezi ca poți păcăli pe careva?
Marș și șterge-te pe gura sa vina aia mea in inspecție, ti-ai reparat dantura, vorbește lumea ca nu mai luminezi așa de tare!!!
Zorilor9-11-2018, 23:02
Bha sofer de cursa scurta, pe astea le-am fumat cand eram la RATUC, amu CTP. Tot in dughiana, notezi cursele si cand vin soferii le bagi cate 5 minute? Ce ziceai, mai da frate niste motorina ca iti bag 2 curse. Mai tii minte, acoloin Zorilor? Sa trag in mat.a aia care teo fatat de pedofil, dar cu fetitele alea tzigasncuse de le-ai arata penteleu si or venit de la sectia de politie cu mumasa satra de rromani, mai stii? Vecine, vezi de poola ta!
mica9-11-2018, 0:09
eu cred ca era o dacie, nu bmw.
Andreea8-11-2018, 23:14
exe ești un frustrat de doi lei. Vorbim de o familie care a rămas fata mama și cu un tata cu probleme psihice grave . Tot ce a putut mintea ta îngusta sa retina din articol a fost partea cu BMW-ul. Sper sa nu ai parte de din astea niciodată ...
exe8-11-2018, 22:11
Io de cand tot spun ca spalarea pe creier de povesti cu BMW-uri e o boala psihica de care sufera unii ce nu au discernamant in a percepe realitatea inconjuratoare...

Un situatia asta o sa mai ajunga si altii daca nu-si antreneaza sanatos creierele subdezvoltate..

::)))))::::))))))))))
bembe9-11-2018, 2:49
esti exe cocalarul din groapa?
baambeu9-11-2018, 14:31
Ai fost vreodata urmarit in trafic de un bmw, negru!!?
Vorbim dupaia
iooooi10-11-2018, 3:38
parchezi bembeul in spate dambovitei-panemar. o sa grijesc eu de el :)))