banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Cine e beizadeaua care a făcut MASACRUL rutier de la Huedin. SURPRIZĂ?! A mai condus băut și a scăpat

  



 

Șoferul care a produs accidentul soldat cu trei morți la Huedin, duminică dimineața, în care a decedat chiar și el, a mai fost prins băut, fiind fost polițist și fiul unui comisar. 

 

Simion Ionuț Moldovan fost polițist în cadrul IPJ Cluj, fiind subofițer de ordine publică, la Poliția Cluj Napoca a mai fost prins băut în 2013. Judecătoria Huedin l-a condamnat pe Simion Ionuț Moldovan la pedeapsa de un an și zece luni închisoare, cu suspendare, cu toate că era mort de beat la volan. În mașină se mai afla un alt bărbat, Cristian Costin, care i-a și mințit pe procurori despre modul în care s-au produs, atunci, faptele, fiind condamnat de judecători la șase luni de închisoare, cu suspendare, pentru mărturie mincinoasă. 

 

Jud. Cluj VIDEO: Accident cu trei morți la intrare în Huedin. Au murit 2 oameni nevinovați

 

Judecătorii i-au impus în 2013 fostului polițist o perioadă de încercare de patru ani, timp în care acesta nu a avut voie să comită alte infracțiuni.

 

Din cauza comportamentului său și a consumului mare de alcool și alte substanțe, Ionuț Moldovan a fost părăsit de soție, în anul 2016, când aceasta a introdus divorț.

 

Fostul polițist a mai fost implicat într-un incident straniu. El a fost acuzat că a spart mai multe becuri dintr-un parc public, având un comportament total neadecvat. 

 

Surse din Poliția Cluj susțin că totul a fost mușamalizat de șefii de atunci ai IPJ Cluj, având în vedere că părinții lui Moldovan sunt tot polițiști, mama lui fiind secretara Poliției Huedin, iar tatăl lui, comisar șef Simion Moldovan, fiind șeful Biroului de Cercetări Penale din cadrul Poliției Huedin, în prezent avocat. Se vorbește și de consum de droguri, care i-ar fi produs aceste ieșiri, conform oamenilor din Huedin.

 

Simion Ionuț Moldovan revenea duminică dimineața, 30 septembrie 2018, de la o petrecere, la volanul unui Audi A4. El a tăiat o curbă și a intrat pe contrasens, unde a lovit frontal un autoturism Peugeot, condus regulamentar de un bărbat din județul Mureș. Autoturismul lovit a fost aruncat de pe drum ca o cutie, iar motorul i-a sărit din loc. Ambele persoane au murit pe loc. 

 

Vezi AICI imagini de la locul accidentului.

coral1_1_1.jpg
30-9-2018, 13:34
20510 vizualizări
33 comentarii
hmmm2-10-2018, 2:44
Popor BOC ! Niste betivi inconstienti!
Daniel1-10-2018, 20:48
Asta este rezultatul unui sistem bolnav condus de hoți și spagari, de corupți și nesimțiți. Daca taica-su la ținut în brațe, acum își merită soarta. Tot ce se întâmplă pe lumea asta de genul asta este numai vina părinților, numai că ei se ascund după fel și fel de motive de doi lei. Dac îl educau și îl pedepseau la timpul potrivit, nu se întâmplă așa ceva. De ce mai avea permis, dacă a mai avut antecedente grave la activ ? Pentru noul de tasu a zis că îl protejează și îl ajută. ,,Foarte bine,,.
Acum îl îngroapă.
andi1-10-2018, 10:25
cu un prost mai putin, deja drumu spre si dinspre huedin a devenit "nitel" mai sigur...
BEBE1-10-2018, 7:14
Fereasca Dumnezeu sa ai asemenea copii si sa nu te asculte ca esti terminat ca si parinte,dar o greseala o au si parintii care nu au luat masuri ompotriva lui cand a facut prostii si era mai mic trebuia pus nuiaua sau cureaua pe fundul lui sa simta masura luata.Ii vad pe unii ca fac niste comentarii cu vorbe care nu isi au locul in acest caz,dar as fi curios sa stiu cine sunt aceea si ce fel de baieti cuminti au fost ei la viata lor de se dau asa mari smardoi si baieti cuminti si fara de greseli.
@BEBE1-10-2018, 13:50
Crezi ca parintii sunt oameni cinstiti?
Satana1-10-2018, 3:45
Bun venit în Club ! Cum de n-a avut limbrikul Buie Moc ori unul deal lui norokul să se bage mortul în ei ! Sa fie sănătoși că urmează jegoșilor .
alu1-10-2018, 2:04
un psdist...

dar coruptia ucide si psdisti
Aiurea !1-10-2018, 4:32
Bautura ii ucide pe betivii bocului. Este orasul cu cei mai multi soferi betivi. Zilnic sunt dezvaluiri despre zeci ca ei.
cetatean1-10-2018, 0:56
ce-mi vine sa ma pis pe cosciugul lui Simion Ionuț Moldovan si pe toata familia lui de idioti
Daria2-10-2018, 1:30
Dumnezeule mare , nu va e rusine ?? Sa nu ajungă Dumnezeu pe nimeni in situația asta ,rușinos sa vb așa rușinos cetățean dați numele dacă ești așa de puternic , la mulți le-a fost ciuda ,dc?? El a fost un băiat cu suflet bun .Dumnezeu să-l ierte și să-l odihneasca in pace !
Noname2-10-2018, 8:16
Ai dreptate, un betiv ordinar nenorocit mai putin pa fata pamantului, o pensie speciala mai putin de plata. Din pacate cu victime colaterale nevinovate, sarmanul sofer dun a doua masina....
drog napoka1-10-2018, 0:43
La mokanii astia ai pitikului bautura este starea lor de normalitate. Au supt palinka inca de la tztza mamiticilor lor. De aceea au lipsa de creier la gramaj. Mai nou starea de betie este inlocuita ingrijorator cu dependenta de droguri.
>>>>>30-9-2018, 22:27
Asta cam o fost bagat pe pile in politie....
Alex1-10-2018, 8:19
Crezi? Fata aia de 'ntelectual ma face sa am dubii...
Prostu satului30-9-2018, 21:15
Politia n-are nici o grija,salariul vine,leafa buna curge,urmeaza pensia grasa de pe la 45 de ani.la scandaluri nu intervin,musamalizeaza cazuri,dau NUP(neinceperea urmaririi penale)pe banda rulanta,dupa hoti nu fug sa-i prinda.Se stie expresia”prinde hotul si ada-l la mine”.Nu-i ia nimeni la rost.Sa traiti !
Calin30-9-2018, 19:47
In acest caz trebuie condamnat coruptia din Huedin !

...30-9-2018, 17:37
Unde exact locuieste familia ciorii?
,,,30-9-2018, 19:19
Baa prostane, tu nu stii sa citesti? Sau esti din famiglia asta de mafioti hodinisti si incerci sa abati atentia?
Napoca30-9-2018, 17:21
Oameni bun, politistii sunt primii care incalca legile deoarece ei stiu foarte bine ca daca vor fi prinsi colegi lor nu le vor face absolut nimic. Politistii practic au dreptul sa incalce legea. Faptul ca politistii conduc bauti la volan si incalca regulile de circulatie e bine stiut de toata lumea, ca doar cine sa ii amendeze colegii lor ?!?! Mai tineti minte cazul politistului pedofil, lasat de colegii lui sa agreseze copiii la nesfarsit ? Arestat doar dupa ce a fost filmat si aratat la televizor agresand sexual copiii intr-un lift..
Lejea30-9-2018, 17:49
Gresit domnule, a fost dat afara din politie imediat dupa infractiunea comisa, in 2013 nu dupa sentinta Judecatoriei Huedin. Pedeapsa e una clasica, nu era atunci recidivist, nu era in termen de incercare sau nu au existat circumstante agravante ca fuga de la locul faptei, victime, etc. Si a fost prins tot de catre colegi de-a lui. Daca se indeplinesc aceste conditii nu se da cu executare din pacate, , pentru nimeni, asta pana la noile modificari. Politistii in general nu conduc sub influenta alcoolului sau substantelor, deoarece vad destule asemena consecinte, vieti distruse, repercursiuni care te distrug, vieti frante, necazuri mari de tot. Sunt constienti ca poti fi asul asilor la volan, daca esti baut, chiar daca nu esti vinovat, intr-un accident ti-ai ratat viata, cariera, familia, totul. Daca se intampla totusi asta sunt cazuri rare si nimeni nu risca cariera si libertatea sa le musamalizeze. Despre cazurile de sexuale infractionale nu cred ca reprezinta Politia Romana, peste tot in lume sunt si oameni cu afectiuni ascunse atat de bine incat nici psihologii nu pot descoperi asta.
Napoca30-9-2018, 23:57
Asa cum in cazulrile de malpraxis doctorii care ancheteaza cazurile ii declara nevinovati pe colegii lor macelari si criminali, tot asa si politistii isi acopera colegii.. o mana o spala pe cealalta asta e regula si legea la stat.
ion30-9-2018, 17:06
Pacat sa au murit nevinovati din cauza unui parazit ca asta trebuia doar el sa crepe
gicu30-9-2018, 19:35
din cauza unei ciori
Cineva30-9-2018, 19:59
Nu e cioara... E roman roman... Nu scrie numa asa sa lași comment. Sper sa se sesizeze Inspectoratul Județean de Politie și sa ia masuri aspre în Huedin...e dezastru acolo... Pile, relații și toți mana în mana cu țiganii, iar restul populație data la o parte pt ce? Prea multe accidente și furturi mușamalizate....
x30-9-2018, 16:08
Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca pe cei decedati, iar familiilor indoliate sa le dea putere si mangaiere!
...30-9-2018, 15:44
N-a putut sa intre dobitocul intr-un parapet.?! Pacat de ceilalti oameni nevinovati
Geo30-9-2018, 14:32
In acest caz, ar trebui judecat taica-so si ma-sa, ca au fatat pe lume un c**** de om ce a luat viata unor nevinovati.
ana1-10-2018, 12:43
Nu stii ce aduci pe lume. Insa si ei au gresit ca l-au lasat sa conduca masina mai departe.Acum pot sa se gandesca ce au gresit.
andrii popa30-9-2018, 14:22
Asa cum am mai spus.pulitistii,jandarmii si parazitii din armata sint mai degraba niste clanuri de interlopi decat oameni ai legii.Se acopera unul pe altul,mint unii pt.altii si rareori aceste gunoaie primesc pedepsele pe care le merita pt.faptele lor.Recent,tembelul ala de jandarmul poulii,cucos,a depus sesizare cum ca protestul din 10.08.ar fii fost tentativa de lovitura de stat.Sper ca acest idiot sa ajunga unde ii este locul,adica la bulau unde sa il fouta-n cour toti nespalatii din jud.Vaslui.Stefania,jandarmerita agresata in august,a spus ca a ales ocupatia,ca meserie nu-i,orice idiot poate sa-ti dea cu bastonul in cap,pt.asta nu trebuie scoala,deci,ocupatia de jandarm pt.ca oamenii respecta uniforma.Respectul trebuie castigat,ori,pentru un mare nr.de cetateni ai acestei tari,cei in uniforma sint perceputi ca niste paraziti favorizati de regimul de la putere cu salarii si pensii total nerusinate si nemeritate.
ADNist30-9-2018, 19:01
Ba esec al naturii, tu daca nu esti cu" legale" in cap, ai beut prea mult ori esti prost din nascare. Acu' c-ai crescut numai te joci. Tot cu briceagul ala ruginit, scos din teaca, adica prohab, daca nu rochita, umblii? E mica mai Ramarule, e o rama mica si inutila, si cand faci pipi stai guguli. Ca la cat esti de prost scoti coiul in loc de viermisor. Cizma desfundata.
andrii popa30-9-2018, 19:46
@ADNist---beut,umbli cu 2 de ii.Cite clase ai,mai labagistule?Mai fecala in ventilator,iob tvoiu matii.
Labagist30-9-2018, 20:42
Te-ai manjit ma Andru powwlii? Opreste ventilatorul! Du-te spala-ti mumu ca vin in inspectiune, dantura curata, de gasesc vreo carie iti scot dinti cu tarnacopul, bulangea ce esti!
andrii popa30-9-2018, 21:21
Labagist,nu inspectiune,ci inspectie,nu bulangea ci bulangiu,mai onanist sef,masturbant vestit ce esti.Cata scoala ai,nemernica creatura?