Social

Ce REZULTAT a obținut echipa României la Olimpiada Internațională de Matematică de la Cluj

  



 

Echipa României de la Olimpiada Internațională de Matematică de la Cluj este formată din 6 tineri, iar rezultatul obținut este foarte bun.

 

Ioan-Andrei Nicolae, elev la Liceul Teoretic Internațional de Informatică din București, a luat medalia de aur, Ciprian-Mircea Bonciocat, elev la Colegiul ”Tudor Vianu” din Bucureşti, a primit medalia de argint, iar Edis Memiș, elev la Liceul Internațional de Informatică din Constanța, și Mihnea Gabriel Doica, elev la Liceul Teoretic Internaţional de Informatică din Bucureşti, au primit medalii de bronz.

 

Alți doi tineri: Antonie Ciocan și Radu-Alexandru Iacob, de la Liceul Teoretic Internațional de Informatică din București, au obținut mențiuni de onoare.

 

În clasamentul general pe țări, România ocupă locul 33 din cele 110 țări participante, având 129 de puncte. Primul loc este ocupat de echipa Statelor Unite ale Americii cu un total de 212 puncte și 5 medalii de aur și una de argint.

 

coral1_1_1.jpg
13-7-2018, 10:21
3083 vizualizări
18 comentarii
SANYI14-7-2018, 14:07
MARS INAPOI IN MUNTI !
secu13-7-2018, 23:22
Este dubios ca olimpiada a fost organizata intr-un oras plin de tarani si care nu a dat nici un elev in echipa tarii. Cine trage mereu sforile necinstite pentru clujul paduretului? Ghici?
ionci13-7-2018, 23:31
tu esti vinitura. in ziua votului in satul natal
gicu16-7-2018, 11:21
subscriu ionci
dan13-7-2018, 21:47
cata prostie in capuk unora,e atat de multa incat au inceput sa puta de la o posta;
elevii aia invata la liceul din Bucuresti dar nu toti sunt din capitala,prostii pwlii
de la munte13-7-2018, 21:44
ca n-ui de vorba doar ikn orasul asta se intmpala ase mare venimente ca se vede caq-i pastorit de Boc marele nbost mocan sef





























































gicu16-7-2018, 11:18
boc e taicato
RUSINE GUVERNULUI PSD-ALDE!13-7-2018, 21:38
Este o mizerie ca olimpiada a avut loc intr-un oras care de zeci de ani nu are un laureat international la matematica. Din nou s-a masluit adevarul ca romanii sa creada ca la Cluj se face matematica de top ceea ce nu este adevarat. Bucurestiul, Constanta si alte orase cu mare traditie olimpica au fost din nou data la spate in favoarea unor neputinciosi.
ionci13-7-2018, 23:37
marsh in satul tau natal din moldova. aici e Cluj, unde vin moldovenii si oltenii ca si cum ar merge in germania. 90% din santierele din cluj au angajati moldoveni si olteni.
gicu16-7-2018, 11:20
clujul e orasul in care si bucurestenii s-ar muta.
ionci13-7-2018, 21:07
un rezultat foarte bun. respect domnului primar Emil Boc pt organizare. merita cu varf si indesat cel putin inca 3 mandate de primar. face treaba buna. nu e cu papagalul ca firea , olguta si prim-ministareasa veorica motostivuitoreasa. tace si face. ca ardelenii
BOB/UTC al UBB13-7-2018, 18:11
Citesc cum sar corifeii prostiei in sus, baai anal fabetilor, la cate conditii le ofera Romanica sunt fff buni romanasii nostrii, mare lucru daca or mai stagna pe aici, mai ales ca si-au facut prieteni si nu numai. Fiti siguri ca olimpicii americani au avut alte conditii, alte resurese, sponsorizari, inclusiv bani dati de Guvernul US. sunt tari, state care ajuta copii super dotati, ei vor fi varful de lance al politicii informatiilor, banililor si armelor, asa se conduce lumea, aud ca jidanii asa si pe dincolo, da mai, un evreu de 18 ani este cult, stie de toate, de la dans modern- clasic, arta vizuala, matematrici, sport, pian, etc. Te mai miri ca unii conduc lumea, da mai, prin asta se conduce nu prin fan Untold, gredini suspendate ale Kartodromului si batai cu perne, de la ex sef de pe BOB al UTC al UBB.
Nu se dau bani la educatie, tine un popor needucat si va avea asemena premieri rezultai, Boc, dancila, sau despre adulatii.....Vai si amar!
rody13-7-2018, 21:19
Bine ca nu a venit analfabeta Dancila sa premieze castigatorii. Asta mai lipsea :)) Tocmai psd-ul vrei sa sponsorizeze copiii suprasotati?!! Ei promoveaza incultura si smecheria. Un guvern de incompetenti condus din umbra de condamnatul penal care umbla cu o eleva de 18 ani desi are 60 de ani. parca suntem intrun film cu prosti
Mario13-7-2018, 15:45
ce vorbiti?
pe locul 33 din 110 țări participante. În urma acestui rezultat, reprezentativa României a obținut cel mai slab rezultat din istoria competiției.

E clar ca sistemul de invatamant a lut-o la vale.

NU e de mirare ca locurile 1,2 si 3 au fost luate de cele mai puternice tari ale lumii. Poate a fost si atanjata treaba, sa dea bine la imagine.
Ion A.13-7-2018, 11:58
nu pot crede! adica doar miticii sunt buni la mate si info? tinerii din orasul de 5 stele, geniile transilvane, canci? cum ramane cu fudulia locala?
Carlos13-7-2018, 12:05
Bai cloșcă penibila, doar miticii sunt bagati in fata. Stai cuminte ca nu esti tu cu astea. Te pupa tata
Velu13-7-2018, 12:27
Carlossss nu te prosti că doar eşti flăcău de 5 stele! Înclin să cred că are dreptate Didi şi chiar Ion A.! Jos numiţii (H si P) să nu se creadă mari inspectori şi combinatori! Ei sunt niste basisti.
dedi13-7-2018, 11:24
frumossss! felicitarii!!!........dar domnisoara profesoară Hodorogea si domnul profesor Pop nu stiu sa pregateasca internationali?...............sau ei is buni numai la bac-uri!?...asa cu sanga-manga!?