Social

Bătaie între ultrași la Cluj. Poliția îi caută pe scandalagii

  




Polițiștii clujeni solicită ajutorul cetățenilor pentru a identifica mai multe persoane implicate într-o bătaie generală, care a avut loc sâmbătă, la fosta bază sportivă CMC, din cartierul Gruia, unde avea loc un campionat de minifotbal, organizat de mai mulți membri ai galeriei CFR.

Astfel, conform IPJ Cluj, la data de 9 septembrie a.c., în jurul orei 15:00, Poliţia a fost sesizată cu privire la faptul că în incinta unei baze sportive de pe strada Şerpuitoare, din Cluj-Napoca, are loc un scandal între suporterii a două echipe de fotbal.

La faţa locului au fost direcţionate echipaje din cadrul Secţiei 5 Poliţie, precum şi luptători de acţiuni speciale. De asemenea, au intervenit efective ale Grupării de Jandarmi Mobile Cluj-Napoca şi ale Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Cluj.

La momentul apariţiei poliţiştilor, cei în cauză s-au dispersat, ulterior fiind identificaţi trei bărbaţi care ar fi fost implicaţi în scandal. Aceştia au fost conduşi la sediul unităţii de poliţie pentru lămurirea celor întâmplate.

Poliţiştii au întocmit procese-verbale cu aspectele constatate la faţa locului, care au fost înaintate unităţii de parchet competente.

Până în prezent, la nivelul unităţii de poliţie nu au fost depuse plângeri penale de către persoanele vătămate, însă poliţiştii s-au sesizat din oficiu sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de tulburare a ordinii şi liniştii publice şi încăierare.

În continuare se fac investigaţii pentru identificarea tuturor persoanelor implicate, în vederea luării măsurilor legale care se impun.

Persoanele care pot oferi indicii, date, imagini, informaţii cu privire la persoanele implicate în acest incident, sunt rugate să le trimită pe următoarea adresă: clujnapoca@cj.politiaromana.ro .

coral1_1_1.jpg
13-9-2017, 10:23
51 vizualizări
20 comentarii
Haide "U"15-9-2017, 15:43
Problemele pentru care am venit la voi in vizita:


• Vânzătoarea ILDIKO spune că l-a refuzat pe românul furios pentru că ceruse micii fără muştar şi a crezut că e bolnav psihic;

• Acum ştie româneşte?! Ţiriac a cerut-o pe vânzătoare în căsătorie în limba română şi a acceptat;

• Înduioşător. 13 milioane de români au mâncat mici în semn de solidaritate cu românul nedreptăţit;

• Protest. Un român a mâncat ostentativ o găleată cu mici îndesaţi într-un kurtos;

• Românii care vor să fie refuzaţi la Kaufland-ul din Odorhei trebuie să se grăbească, pentru că la 18:00 închide şi săptămâna viitoare vânzătoarea pleacă în concediu la Bálványos;

• Patriotism până la stomac. 90% din români ar prefera să înveţe maghiară decât să renunţe la mici;

• Bătrânii spun că acum e mai bine decât pe vremea lor: ”1918 előtt kellett térdepelned, ha miccset szerettél a magyaroktól”;

• La România TV cuvintele "mic” şi "mi-e foame” au fost bipuite, că angajaţii sunt neplătiţi şi nemâncaţi de 2 luni;

• Andrei Pleşu a plecat spre Odorheiul Secuiesc cu un platou de mici, ca să-i ofere românului nemulţumit, dar pe drum i s-a făcut poftă de o gustare şi i-a mâncat pe toţi;

• Mai excentric ca niciodată. Rareş Bogdan va avea 2 mici în locul batistei de la costum şi în loc de apă o să bea muştar;

• E deja coloană pe DN1, că mulți n-au foat atenți la știre și au înțeles că la Kaufland-ul din Odorheiul Secuiesc se dau mici gratis;

• Represalii. De la fabrica de muştar de la Tecuci a fost expulzat singurul angajat ungur.
erji14-9-2017, 6:17
Cam aceleasi specimene sfertodocte, care injura pe forumuri, comenturi, etc, jos ungurii, in Asia cu ei, etc, etc. Daca le studiezi viata ai sa vezi ca provin din familii modeste, amarastene, sau veniti cu ocazia CUG la Cluj sau crescuti in zone promiscue gen camine de nefamilisti ori blocuri gen NATO, betiile parintilor la ordinea zilei, batai, scandaluri, foamea-n gat, sticle goale in loc de carti, copil problema la scola, astia sunt. Dar nu este tarziu sa fie reeducati, putina Gherla, scoala de corectie, amenzi usturatoare, excludere din randul spectatorilor din stadion, etc, etc.
Totusi o intrebare ma roade, de ce partea vatamata care se plange ca erau cu copii, cu femei, familii... nu au depus plangere la Politie?
Ultra'14-9-2017, 1:14
De ce nu ati accept fair-fight 10-10 ? Ca baietii v-au chemat afara din cate se vede.Respect u cluj de la un cfr-ist.M*** ungurilor.
Ultra'14-9-2017, 1:09
Vad ca unii spuneti ca i-ati infruntat , altii va plangeti ca era sa fiti omorati?Deci unde e adevarul?Ca v-au batut de era sa va omoare sau invers?Ozompert.Meniohozo.Bassmag,
....14-9-2017, 9:58
Da ba, i-au batut de fugeau u-istii ca sobolanii prin boescheti. Uita-te la video....::)))))
Ultra'14-9-2017, 10:05
au venit jandarmii atunci uita-te la declaratii
Prezent la eveniment13-9-2017, 16:22
Inainte sa comentati INFORMATI-VA!!! Sunt filmalri!!! Stimata redactie , ati ajuta si dvs Politia Romana daca ati difuza filmarile!!! Sau doriti protejarea acestor indivizi? Daca dvs ati fi fost cu familia si copii oare cum v-ati fi simtit?
momarlan13-9-2017, 16:35
probabil se fac ca ploua...
https://www.youtube.com/watch?v=08Yr2GZOjgE
hook13-9-2017, 18:22
ultrasii poolii, o mana de retardati. daca ii dai o palma limbricului ala mic cu tricou cu property of... il bagi direct la urgenta, dar el e huligan patriot. du-te,ba, la gradinita, poate gasesti pe acolo pe cineva sa bati
politica?alegeri?13-9-2017, 13:14
Probabil se doreste un conflict interetnic in oras.Se apropie alegerile trebuie ocolite problemele reale de genul ca orasul este sufocat,copiii incep scoala fara carti,scade nivelul de trai,etc.Ultrasi acestei echipe din umbra trebuie lichidati de tot.Politia nu-si face treaba numai daca pune presiune cineva pe ei,desi era sa fie omorati chiar colegii lor de catre aceseste jigodii spurcate,niste vinituri de la coada vacii care confunda orasul cu birtul din sat.
-13-9-2017, 17:25
Nu se vede p filmare nici o bataie ci doar o disputa verbala.Nu se poate ca in aceasta tara ungurii sa aiba mai multe drepturi dacat romanii ungurii astia isi fac de cap in tara noastra.Huo!
Sobolans13-9-2017, 13:11
De ce fugiti mereu?
sapca rosie13-9-2017, 13:16
Fiindca suntem suporteri U Cluj.E problema?
Ultra'14-9-2017, 0:56
De ce ati chemat politia si jandarmii daca v-ati crezut asa barbati ungurilor?pe filmare se vede cum cel in geaca spune sa iesiti 10 afara pt fair-fight si ati refuzat :))))))) mai vorbiti voi de fair-fight si o dati inapoi si in garda
haha13-9-2017, 12:45
Deja din titlu induceti in eroare cititorii. Nu era bataie intre ultrasi!!! Bataia a fost intre ultrasii u cluj si mai multi fotbalisti din diverse echipe de amatori. Care era a doua grupa de ultrasi pseudojurnalistule? Ca de obicei, informare 0, deontoligie profesionala 0, stiri redactate de tanti Uta de la curatenie.
Asociatu15-9-2017, 10:05
1. Au fost 8 echipe formate din 6+1 jucator si rezerve din care una singura era din Cluj - cea organizatoare KVSC
2. RESTUL 7 ERAU ASA - 3 din secuime si 3 din ungaria si una din slovacia!
3. muta-te in panonia!
politia e rasista13-9-2017, 11:43
Suporterii U Cluj s-au prezentat neinvitati la un eveniment privat si au linsat persoanele prezente, inclusiv copii si gravide strigand lozinci rasiste. Politia nu a dat nici o amenda! Traiasca politia, cea corupta si rasista!
clujean13-9-2017, 10:28
cat de idioti sa fiti sa dati o stire si sa vreti sa faceti rau unor oameni, fara sa aveti idee despre ce e vorba?
cjn13-9-2017, 10:41
Idiot esti tu, mai ceapa putreda.
@cjn13-9-2017, 19:56
da' ce ai de esti asa plin de URA? b ozgor cumva??