You need flash player 11 or greater.

Get Adobe Flash player

Social

Altercație între ȚIGANI și fiul preotului, Ioan Horea Morcan, la balul la care a murit elevul din Huedin - VIDEO

9
Distribuie
  
84
  
  
  



 

Unul dintre prietenii lui Ioan Horea Morcan, fiul preotului din Huedin, a precizat că acesta s-a apărat cu spray -ul paralizant când a fost atacat de țigani. 

 

De unde să știu de ce au mers la ăsta (la Morcan). Dar nu trebuie să te aperi, dacă vin 100 de țigani. Păi de când sunt eu aici nu au fost țiganii nicăieri. Nu vin la baluri. Țiganii stăteau în barurile lor, nu veneau cu românii. Acum vin cu românii. Dacă românii sar și îi bat, îi bagă în pușcărie pe români. Țiganii îi dau bani comandantului poliției. Sunt mulți țigani care îl mituiesc pe comandant. Nuțu, regele șiganilor pe Huedin, este în mână în mână cu ăla (n.red. șeful poliției) și cu procuroarea, tânăra. 

 

Din ce am auzit azi dimineață, nu a avut ce să facă decât să se apere (n.red. Ioan Horea Morcan - FOTO). Dacă vin 100 de țigani te aperi cu ce poți. Nu știu ce a fost la petrecere, dar țiganii ce au făcut la petrecere”, a spus prietenul lui Ioan Horea Morcan.

 

Părinții elevului de 18 ani care a murit au discutat și ei cu colegii fiului lor. Aceștia le-au relatat că, în momentul în care a izbucnit altercația, elevii au fost scoși afară din sala balului, iar Sergiu Trifu a căzut pe scări, fiind călcat în picioare.

 

Ei cred că fiul lor a fost afectat de spray -ul paralizant, având și o alergie.

 

Detalii ȘOCANTE despre moartea elevului Sergiu Trifu! A fost o altercație, elevul a căzut pe scări și a fost călcat în picioare - VIDEO

coral1_1.jpg
23-2-2013, 17:38
86 vizualizări
52 comentarii
:))))4-3-2013, 1:07
Adina draga ce esti asa revoltata?nu te-o bagat osi in seama cum ai fii vrut tu?:))).Iar mitana ii problema ei ce face..doar ii prietena lu'osi...ti ciuda k nu s*** tu la osi?:))))
mogob1-3-2013, 0:52
@ the punisher. multumesc pt apreciere. eu doar mi-am expus punctul de vedere, ca toti ceilalti. chiar daca huedinul ar avea nevoie de mine (ilara treaba:)), eu nu am nevoie de el. si sunt cativa oameni si acolo care au ambitii, care ar face multe lucruri bune pt oras, dar prea putini ca sa poata strapunge aceasta patura mizera a coruptiei si nedreptatii amestecata cu prostie si lipsa de educatie. 80% dintre postarile de mai jos reprezinta metalitatea generatiei viitoare. cum sa ne asteptam sa fie lucrurile ok in aceasta situatie?
The Punisher28-2-2013, 12:50
Scuze lady Mogob! Credeam ca esti baiat dupa nume, dar m-am inselat. Chiar si orbii ar observa cine detine adevarul si cine nu, asa ca tot respectul pentru cei care descriu adevarul! Sarut mana lady Mogob, sunteti genul de persoana de care Huedin-ul are nevoie!
mogob27-2-2013, 20:21
cum de se face ca tot mai multi suntem de aceeasi parere? mai jos stau dovada spusele unora care ii vad zi de zi pe acesti nefericiti si stiu cam cine sunt!
mici adevaruri27-2-2013, 19:01
Pacat ca din inconstienta a murit un om, un om la 18 ani cu o viata inainte, nu cred ca Horica a vrut acest lucru dar hai sa fim sinceri nu se poate sa fii atata de inconstient ,puteau sa moara mai multi plus ca din cate stiu nu e prima iesire a lui Horica .Norocul lui Horica e ca sa nascut intro familie cu posibilitati care il scoate din toate mizeriile...sa nu mai vorbim despre rezultatul necropsiei care nu cred k reflecta adevarul o a doua parere ar fi fost binevenita.Cat despre presupusii bani pe care i-ar avea Horica.....hmmm hai sa fim seriosi cere bani imprumut sa scoata o fata la un film ce bani sa aiba cum am mai spus...noroc cu familia ?El sta toata ziua si pierde vremea in Huedin patruleaza centrul si barfeste ca o femeie vorbeste despre altii dar nu se uita la el iar visul lui e sa mai agate cate o fata de 16 ani .Asta e comportament normal al unu om de 28 de ani care pe deasupra provine dintro familie respectabila? Ma intreb care ar fi fost parerea politiei si al medicilor daca rolurile ar fi fost inversate...Dumnezeu sa ii dea putere mamei sale care la crescut singura si pentru care a insemnat ratiunea sa de a trai. Nu ar trebui sa simta nimeni ceea ce simte femeia asta care a ramas singura.Dumnezeu sa il odihneasca pe Sergiu!!!!
Adina Huedin27-2-2013, 13:48
OSI un parlit vai steaua lui , s-a gasit cine sa vb de MORCAN fix OSI puscarias ordinar, si-a pus justitia si politia in cap de-a binele :)))Osi mare OM si asta ce sa-ti spun...impreuna cu urata aia de prietena a lui MILTANA :)) pardon MITANA, se crede mare frumusete si s*** la OSI de rupe:)))0
....26-2-2013, 23:08
comentariul era pt ioana, care ne informeaza ca-i cu studiile la zi:)) unde ti-ai facut facultatea, la osi in coliba?:))
...26-2-2013, 23:06
dupa cum scrii n-ai nici cele 2 clase ale trenului :))
ioana....pt mogob26-2-2013, 0:21
si dak esti asa smecher sau smechera comenteaza cu identitatea ta dak te tine....da asta ii problema k nu te tine...de mizerii ii plina lumea..si suciti :-j ...wsm:-j
ioana....pt mogob26-2-2013, 0:15
auzi prost sau proasta esti tu...fraiere eu am terminat si facultatea si am servici nu is la scoala...incultule...asta k sa stii si sa iti dovedesc k vorbesti gura fara tine..WSM:-j ...cum zice jeje probabil te-a lasat osi si doar te-a folosit...atata si ca sa vezi pe mine mo tinut sa imi zic numele aici..si credema k ii numele meu real...si ink ceva nu sunt din huiedin da credema k il cunosc pe osi mai bine k tine...ti am mai zis eu...aici zace in tine smecheria si esti tare in gura k in fatza lu osi ti s-ar vedea frunzele de la morcov asa mari ar fii...taci dreacu odata si nu te mai baga in seama k esti penibil...si nu are rost comentariile astea pt k nu il aduc pe baiatu ala la viatza..si nu au nici un rost.....si ce kare ii parlit sau parlita de aici tu esti...cel putin asa dai dovada..frustratule..:-j
jeje25-2-2013, 19:01
adik si tu.dE CE
dE CE 25-2-2013, 18:34
MURITI VOI ASTEA CARE POSTATI , MERGETI IN LOC CU VERDEATA
jeje.25-2-2013, 18:33
fa sau ma mogob eu cred ca tu dak esti o fa esti invidioasa ca tea folosit si tealasat OSI.dak esti un ma esti invidoas ca e baeat adevarat si se descurca nu sta pe bani parintilor i-ti garatez eu. e raspectat nu ca tine cu coda intre picioare coteile
Maria25-2-2013, 17:07
din contra eu cred ca tu postezi sub mai multe nume, aduci acuzatii nefondate , si esti ceva acolo, nu stiu inca ce sex, pentru ca ti cam frica sa iti scrii numele, imi pare rau pt tine ca esti asa prostuta , sper sa arzi in Iad:)
mogob25-2-2013, 14:39
mai terminati proastelor ca se vede de la o posta ca sunteti niste limitate de liceu! eu am ras de cei care au zis ca osi sta pe banii parintilor! nici sa cititi nu stiti si-i faceti pe altii agramati, desi nici nu stiti ce-nseamna. il stiu bine pe osi, nu aveam cum sa afirm ca sta pe banii parintilor cand el daca nu ar putea trai din ilegalitati ar fi parlitul dracului. si ii atat de evident ca sunteti niste toante de liceu, altfel nu ati afrima ca cineva il poate invidia. interviul sta marturie a idioteniei de care sufera. in huedin pana si ultimele proaste se fereau de el si voi v-ati gasit sa-i luati apararea! va doresc sa ajungeti dependente de el, sa-i suportati prostia maxima, violenta si sa vi se para alinturi din partea lui. vedeti-va drequ` de prostia vostra, daca sunteti mai multe! sper ca esti una, cu mai multe nume, nu vreau sa cred ca atatea proaste merg la scoala degeaba!
pt mogob:P25-2-2013, 10:45
are dreptate Maria ca tu iti bati joc de prostie....il faci pe osi gunoi dar cum ti-am zis in comentariu anterior...esti frustrat,si invidios,ai vrea tu sa ai valoarea lui si caracteru lui...aici esti si tu smecher sa afirmi lucrurile astea despre osi,dar pun pariu ca daca ai fii in fatza lui,nu ar mai fii asa...de lingai ca si tine ii plina lumea din pacate.mai bine iti vezi de treaba ta..si nu lovi in altii pe care tu nu ii cunosti suficient de bine...
pt mogob25-2-2013, 10:19
se vede ca esti frustrat...faci aici pe inteligentu...si mai ales ca lovesti in Osi...ai vrea sa fii tu ca si el...aa si inca ceva:poate tu stai pe banii parintilor...da osi iti zic eu sigur ca nu...nu mai afirma chestii despre care tu habar nu ai ca nu da bine...si te faci de ras!!!
Maria25-2-2013, 1:04
nu stiu daca ati obsevat da tampita aia de mogob o data se afirma find baiat"nu sunt frustrat ci indignat", in alt articol , apoi zice k i o lady=))ioi saraca fata sau baiat nu stiu inca sigur da tu ce rau suferi nu stiu cum lasa asa oameni dumnezeu pe pamant,deci tu draga mogob io am mai vazut prostie la multi oameni da nu te supara TU ITI BATI JOC DE PROSTIE!!!
upsss ah da exista si hermafroditi, in cazul in care esti unul din ei, nu lua in considerare comentariile mele :)
Si parerea mea ii sa asculti sfatul lui Ruxy.
m0arte tiganilor25-2-2013, 0:21
tiganii maghiarizati sectari a lu cioaba isi fac de cap, au ajuns sa ne omoare copii in strada, sa ne calce in picioare, sa mituiasca si sa "lucreze" sub protectia militiei.
eu25-2-2013, 0:14
numai pe tigani stiti sa puneti vina...dar si daca era invers tot tiganii erau de vina nu? nu inteleg de ce sunteti asa de rasisti...Dumnezeu nu face diferente intre rase dar voi niste nimicuri faceti...vai si amar de voi
Ruxy25-2-2013, 0:11
pt mogob "sunt sigura ca esti una din pizdele care ti-ai tras-o cu "popa" (horea morcan)"
si zici in commenturile anterioare ca esti o lady?:)) halal vocabular pt o lady , educa-te!
Poti incepe cu cateva lectii de ortografie, pentru ca esti o agramata:)pacat de tine, ca esti o LADY:)) fii cumintica si nu commenta aici aiurea :*cat despre Horea eu tare ma bucur ca a iesit , era un individ mucalit si care muncea .
pt sergiu24-2-2013, 22:17
diicotul doàrme mai cnd vine vorba de huedin!!! Nu sunt tiganii vinovati...vinovat e el pentru ca a folosit acel spray acolo!!!! Medicii care sustin acest lucru nu ced ca reactionau altfel daca era vb d unul din fam lor!!! Doar ca asa ii la noi in loc sa salvezi vieti ....intrebi cate victime unde de 10 ori si cand e mort omu saracu spui ca a fost bolnav si ca iti pare rau! Tipic flamanzilor de la noi din romania..
dreptate24-2-2013, 21:26
Cei care au bani dicteaza legea in huedin.cei cu copii sa se puna in locul parintilor.daca preotul era in pielea lor cum se facea legea?
mogob24-2-2013, 21:18
la ce sa ne asteptam de la medicii din huedin? mama lui a vb ieri si a precizat ca baiatul si-a facut recent analizele pt carnetul auto si era sanatos. oricum, inca de aseara ***** de adriana costin declara ca nu are baiatul iritatii provocate de spray. era clara decizia coruptilor de la spital. oare ce faceau daca murea unul de-al lor? e mare pacat ca bietii parinti si-au pierdut baiatul si nimeni nu plateste! tatal zicea ca nu o sa renunte pana nu se face dreptate, dar nu cred sa se-ntample. nu au nici situatia financiara pt a umbla in instante si mai ales, nu pot trece de zidurile puse de acesti jegosi corupti! dar lasa ca Instanta Divina va rezolva totul si sunt sigura ca o sa aflam si noi!


The punisher dear, sunt o lady:P nu ies la bere, dar mersi oricum:) ma bucur sa vad ca exista oameni care 'privesc cu ochii deschisi" :)
dreptate24-2-2013, 19:55
Vinovatul sa simta durerea din sufletul parintilor.si Mai lasati tiganii on pace k noi iam facut asa.macar ei sunt uniti .
dreptate24-2-2013, 19:50
Degeba va certati.e de vina cel care a dat cu spreiul.ce cauta cu sprei paralizant in loc public.dak esti Interlop si te iei cu tiganii la harta nu te ascunzi dupa un sprei.am inteles si ca procurorii nu gasesc legatura intre sprei si deces.dumnezeu sa faca dreptate
The Punisher24-2-2013, 19:36
Era de stiut ca vinovat nu va fi cel care a folosit spray-ul, si victima. Deja s-a constatat cauza mortii, iar medicii legisti au specificat ca baiatul avea probleme cardiace. Hotie Curata! Mogob as vrea sa stiu cine esti ca sa mergem sa bem o bere dar nu are rost sa ne mai obosim degetele si eu sper ca Dumnezeu sa faca dreptate in acest caz, iar baiatul asta care stie sa omoare adolescenti cu spray-ul sa primeasca o sentinta pe masura faptului pe care l-a facut!
White and proud24-2-2013, 17:58
Moarte ciorilor
mogob24-2-2013, 17:49
si nu va mai legati nici de punisher, ca dupa cum scrie se vede ca nu-i tigan! ar fi culmea acuma sa fim toti legati la ochi si sa credem ca ei sunt vinovati! daca nu acuma, pana la urma tot o sa i se infunde si lui morcan si celor din "breasla" lui!
mogob24-2-2013, 17:45
ce aberatii: osi traieste din banii parintilor:)) pe de alta parte, nu inteleg de ce va tot luati de tigani! ca asa sunteti obisnuiti, asa ati fost crescuti, sa-i marginalizati! dar oare ei aveau treaba cu umflatu` de morcan daca el isi vedea de treaba lui? el a folosit spray-ul, din cauza lui a murit copilul, el e singurul vinovat! astia care blamati tiganii aiurea, a-ti merita sa treceti prin sabiile lor!!!
anti 24-2-2013, 16:47

The Punisher jos cu tigani tigani trebuie incineratii bai din cauza voastra a neamurilor de tigan ne-ati facut de cacao in europa noi romani suntem considerati afara tigani ca si voi de ce ca sunteti niste mizerii si niste gunoaie si numa sa furati sa talhariti sa ucideti stiti sa va inghita pamantuuu
d24-2-2013, 16:35
undei diicotul oare??
doarme cad ee vorba de huedin
bai fatiorilor de la diicot faceti si o excursie pana pe la huedin
este o zona frumoasa
Flora Gabriel24-2-2013, 16:33
Buna ziua.V-as ruga sa nu mai vorbiti despre ce nu stiti.Eu am fost cu el toata seara inclusiv cand sa intamplat......nu l-a calcat nimeni in picioare pentru ca nu a apucat........au mai sarit vreo 3 baieti care m-au ajutat si lam scos afara in strada......asa ca va rog sa nu mai spuneti aberatii despre ce sa intamplat.Multumesc!
eu24-2-2013, 16:19
eu zic sa va vedeti de treaba voastra....de aruncat vorbe intr-o parte si in alta toti suntem buni,de judecat iar...dar cu siguranta nu ar vrea nimeni sa fie in pielea parintilor elevului,sau a lui Horea.
Dreptate o sa se faca exact ca in Romnania pt ca voi a-ti ales pe cei care va conduc
we blame society,but society is us......
INTERACTIVE24-2-2013, 15:35
Lasa the Punisher ca tu traiesti din furtisaguri de pe spatele italienilor si englezilor, tzagan BORAT!!!!
The Punisher24-2-2013, 14:13
Am auzit ca politia se teme sa spuna ca acest Morcan a folosit spray-ul, corupti jegosi care merita tocati in masina de gunoi! Sa va f** in gura de romani branzari care nu stiti altceva decat sa mergeti la oi! Pe Osi pizdii si Morcan sa ii bag in p**** mamii lor de inculti care traiesc pe banii parintilor! Sa le dau m*** si la toata rasa lor si copiilor pe care ii vor avea de acum incolo! S***** pula cu mamele voastre toti romanii care vorbiti urat la adresa Rromilor nu tiganilor!
asfasgaa24-2-2013, 13:52
un exemplu foarte bun i Italia unde tigani sunt scosi in fata la toate prostiile. nu zic NU , fac destule prosti si magari in Italia dar daca ati merge sa vedeti ce fac moldoveni v-ati crusi ! si de doo ori mai rai si mai vagabonti ! tigani is tigani si traiesc in lumea lor . trebuie lasati in pace & indiferent daca esti tigan sau roman, daca se intampla sa moara o persoana sa fie trasi la raspundere cei vinovati !
v24-2-2013, 11:44
dreptatea asta ee cu huedinul cu tigani da doamne sa tune in fiecare tigan inputit
mogob24-2-2013, 11:04
s-a gasit cine sa-i ia apararea lui morcan; osi :)) osi, un vagabond de prima mana, care cu ani in urma isi rezolva problemele cu sabii si bate de baseball si-si mai lua si el cate-o ranga-n cap. cica, ce faci daca vin 100 de tigani peste tine? pai ar veni daca ti-ai vedea de treaba? ii doresc lui osi sa cunoasca cu adevarat razbunarea tiganilor, gunoi ordinar ce e!!!
mogob24-2-2013, 11:02
tu ce naiba te tot semnezi pisi la sfarsit?(pt andaana73) poate pizdi ar trebui, ca sunt sigura ca esti una din pizdele care ti-ai tras-o cu "popa" (horea morcan). eu il cunosc si pe popa si cativa din tigani si stiu ca popa ii un papagal care cauta scandal tot timpul si mai stiu ca tiganii nu au treaba cu tine daca nu ai nici tu. din contra, daca esti respectuos iti intorc serviciul. tiganii nu mergeau acolo, daca taranul de morcan nu-i provoca. plus ei nu erau inarmati. plus idioata naibii, e cunoscut faptul ca spray-ul paralizant nu se utilizeaza in spatii aglomerate(vezi acuzatia:ultraj contra bunelor moravuri). taranul de popa nu stia nici asta! imi pare rau ca toata lumea acuza tiganii, desi nu ei sunt de vina. sunt si ei oameni si daca am invata sa-i tratam ca si pe ceilalti (pana la urma in fatza lui d-zeu suntem toti egali) alta ar fi situatia. sincer, ma bucur ca rus augustin ii ajuta! sa-i dea d-zeu sanatate in continuare sa-i poata ajuta ca sa crapati voi! si daca e sa judecam a cui e vina...e a preotului morcan, ca n-a stiut sa-si educe odrasla. de mic i-a creat probleme, a primit numeroase advertismente si mustrari din cauza lui, a avut si probleme de sanatate tot din cauza lui si cu toate astea n-a luat nicio masura! pacat ca baiatul s-a dus si gunoiul asta n-o sa plateasca nici acum!
counter s.24-2-2013, 2:26
Sebdisan , sincer nu cred ca ai vrea sa te prinda acest individ cu voce de"soprana":)))el daca te-ar prinde fii sigur ca nu ar folosi sprayu-ul :))
habar nu ai de capu tau , si ce a fost acolo, probabil esti vreun copil de asta de clasa a 9, sau a 10-a care numa comenteaza .
no offence , nu vb. daca nu stiti.
sebdisan24-2-2013, 1:12
OSI tinei apararea sa nu il bage ca nu mai ai sponsor. Astia de la stiri de cluj l-ati cautat mult pe baiatul asta cu voce de soprana. Are el vocea de zdreanta de se ridica pe varfuri can vrea sa intimideze. Daca tot ii Morcan asta asa corect si cinstit de ce merge la bal de elevi cu spray la el?????????? Nu mai poate de smecherie.
Sebdisan 24-2-2013, 1:02
Anonymus24-2-2013, 0:50
Sincer , precum spune @Adolf Hitler , total deacord cu el , daca nu cel putin ar trebuii mutat intr-un colt de lume unde sa stea toti izolati ! Ne-au facut orasul si nu in ultimul rand tara de rusine absolut toti tiganii. Peste tot pe unde merg ei , pateaza numele tarii noastre care alta data era o tara mandra ! Acum politistii sunt mituiti de tigani , fura si bat oameni nevinovati doar ca li s-a pus pata , niste inconstienti care dupa cum am mentionat mai in sus , ori ar trebuii sa fie executati ori trimisi undeva sa fie izolati !
fara23-2-2013, 23:00
Fac parte si cunosc oameni si orasul, am casa aici dar ma gandesc tot mai serios sa plec, nu mai suport politia si tigani va dau un caz la care am fost martori pe E 60 erau parcate mai multe masini ce erau cu numere Romanesti le filmau si ii amendau iar ce erau prorietatea tiganilor , cu tigan de fata pe care l-au salutat cei de la circulatie si au plecat mai departe, toti sunt protejati d-nului Calatan.
Adolf Hitler 23-2-2013, 22:39
Moarte Ţiganilor !!!!!!!!!!!!!!!!
Asta-i sfarsitul!!!23-2-2013, 22:38
Ii inteleg pe oameni din Huedin...dar chestia cea mai grava e ca acel copil a murit nevinovat,puneti-va in locul parintilor acelui copil...eu nu cred personal ca dl.Ioan Horea Morcan este vinovat,vinovatii cred ca deja stim cine sunt...oare cat o sa mai rabde romanii?ca deja o ne-a ajuns cutitul la os.Pana la urma cine sunt cei discriminati?tot ei...(stiti voi despre cine vorbesc).
Abc 223-2-2013, 21:38
Ca sa fiu inteles ma refer contra romilor , sau cine l-a atacat, nu altcineva , trist ce s-a intamplat Sincere condoleante, multe necazuri se intampla .
Abc23-2-2013, 21:33
Are alergie la spray paralizant , WOWWW :))) Treia sa i bage vreo 100 de sprayuri .
bimborel23-2-2013, 21:21
dreptate ai Iosca