rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Ministrul Dialogului Social, Aurelia Cristea, in direct la Știri de Cluj LIVE, joi, de la ora 19.00

  
  





Proaspăt desemnată în funcția de ministru delegat pentru Dialogul Social, clujeanca Aurelia Cristea va veni, joi, în emisiune Știri de Cluj LIVE, de la ora 19.00.

Moderatoarea emisiunii, Delia Cărbune, va discuta cu Aurelia Cristea despre atribuțiile sale dobândite odată cu noua funcție de ministru.

La emisiune va participa și jurnalistul Știri de Cluj, Horea Șoica.

Dacă aveți întrebări, le puteți adresa la rubrica de comentarii de la această știre.

Banner uniqa Stiridecj600x90.png
20-3-2014, 13:37
17 vizualizări
9 comentarii
Hristu20-3-2014, 20:19
Aurelia Cristea este chiar un politician cu o viziune moderna despre dezvoltarea Romaniei. Felicitari !
XXL20-3-2014, 18:51
Poate ca sunteti miistru in guvernul Ponta, dar clujenii sunt fruntea tarii si vor rezultate u minciuni. Ce veti face efectiv pentru ei? locuri de munca?
Sorina20-3-2014, 18:50
Cum facem ca firmele care vin in tara sa nu ofere tot salarii de mizerie, gen 700 de lei?
Adriana20-3-2014, 18:30
Daca pleaca tinerii in halul asta din tara, o sa mai aiba cine sa ne plateasca pensiile? Ca noi le platim acum batranilor
Adi20-3-2014, 17:37
Dommna Cristea, sunt absolvent de facultate, am terminat cu media 10 si m-am angajat ca profesor. Am trecut cu bine toate examenele, cu medii foarte mari si am primit un post la un liceu bun din Cluj. Dupa toate acestea, castig 900 de lei. Credeti ca este este multumitor acest salariu? Si va imaginati ca eu voi ramane in sistemul de invatamant? Ei bine, va asigur ca nu, dar, din pacate ca si mine vor proceda toti tinerii care au posibilitatea de a-si gasi alte locuri de munca mai bine platite. Si atunci cine ramane sa predea in scoli? Doar cei slab pregatiti si cei in varsta, care cu timpul se vor pensiona. Nu va mirati asadar ca elevii sunt slabi
Ionica20-3-2014, 17:32
Intrebati-o va rog pe d-na ministru daca i se pare normal ca dupa 35 de ani de munca sa am pensie 800 de lei. D-na ministru ar putea trai cu 800 de lei/luna, in conditiile in care doar cheltuielile la bloc au venit luna asta 400 de lei?
Daniela20-3-2014, 16:57
S-o intrebati cum a reusit sa faca atatia bani pana la varsta asta? Cum nimnereste din lac in put? Sau ''ocrotitorul'' I-a dat de la el?
Dana Gherman20-3-2014, 16:33
Cand a fost la Dvs in emisiune d-l prima Emil Boc i-a fost adresata urmatoarea intrebare:
"Am depus actele pentru indemnizatia de crestere a copilului pana la 2 ani si mi s-a spus ca voi incepe sa primesc banii doar peste 4-6 luni, mai degraba spre 6 luni.
Ati putea face ceva pentru scurtarea sau eliminarea acestei intarzieri ?
Cand se naste un copil cheltuielile cresc si oricum indemnizatia e mai mica decat salariul pe care il aveai".

Raspunsul a fost ca de la Agenţia pentru Prestaţii Sociale. Poate d-na ministru sa faca ceva?
sss20-3-2014, 14:53
intrebati-o daca a invitat la ea in birou cativa ,,vlajgani" de la portul Constanta ieri pe la ora 17 ! Cica ar fi infocat-o aia putin ! A iesit putin mai cracanata !

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

464 vizualizări
25-7-2016, 12:48
La Centrul de Primire a Copilului Gavroche Cluj s-au făcut investiții ilegale, susține CJ Cluj» Vezi tot
318 vizualizări
25-7-2016, 12:50
PSD Cluj o ia de la ZERO? Ce planuri are noul președinte, Horia Nasra» Vezi tot
144 vizualizări
21-7-2016, 10:12
Trei drumuri județene din Cluj vor fi reabilitate» Vezi tot
121 vizualizări
19-7-2016, 19:49
Consilierul din Florești, care a UMILIT o clujeancă făcând-o proastă, a fost exclus din UDMR» Vezi tot
84 vizualizări
20-7-2016, 9:57
Ce spune conducerea Direcției de Protecție a Copilului Cluj despre acuzațiile aduse de Tișe, privind reabilitarea unei clădiri istorice» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Este nevoie de un metrou la Cluj?