rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Ministrul Dialogului Social, Aurelia Cristea, in direct la Știri de Cluj LIVE, joi, de la ora 19.00

0
Distribuie
  
0
  
  
  





Proaspăt desemnată în funcția de ministru delegat pentru Dialogul Social, clujeanca Aurelia Cristea va veni, joi, în emisiune Știri de Cluj LIVE, de la ora 19.00.

Moderatoarea emisiunii, Delia Cărbune, va discuta cu Aurelia Cristea despre atribuțiile sale dobândite odată cu noua funcție de ministru.

La emisiune va participa și jurnalistul Știri de Cluj, Horea Șoica.

Dacă aveți întrebări, le puteți adresa la rubrica de comentarii de la această știre.

20-3-2014, 13:37
48 vizualizări
9 comentarii
Hristu20-3-2014, 20:19
Aurelia Cristea este chiar un politician cu o viziune moderna despre dezvoltarea Romaniei. Felicitari !
XXL20-3-2014, 18:51
Poate ca sunteti miistru in guvernul Ponta, dar clujenii sunt fruntea tarii si vor rezultate u minciuni. Ce veti face efectiv pentru ei? locuri de munca?
Sorina20-3-2014, 18:50
Cum facem ca firmele care vin in tara sa nu ofere tot salarii de mizerie, gen 700 de lei?
Adriana20-3-2014, 18:30
Daca pleaca tinerii in halul asta din tara, o sa mai aiba cine sa ne plateasca pensiile? Ca noi le platim acum batranilor
Adi20-3-2014, 17:37
Dommna Cristea, sunt absolvent de facultate, am terminat cu media 10 si m-am angajat ca profesor. Am trecut cu bine toate examenele, cu medii foarte mari si am primit un post la un liceu bun din Cluj. Dupa toate acestea, castig 900 de lei. Credeti ca este este multumitor acest salariu? Si va imaginati ca eu voi ramane in sistemul de invatamant? Ei bine, va asigur ca nu, dar, din pacate ca si mine vor proceda toti tinerii care au posibilitatea de a-si gasi alte locuri de munca mai bine platite. Si atunci cine ramane sa predea in scoli? Doar cei slab pregatiti si cei in varsta, care cu timpul se vor pensiona. Nu va mirati asadar ca elevii sunt slabi
Ionica20-3-2014, 17:32
Intrebati-o va rog pe d-na ministru daca i se pare normal ca dupa 35 de ani de munca sa am pensie 800 de lei. D-na ministru ar putea trai cu 800 de lei/luna, in conditiile in care doar cheltuielile la bloc au venit luna asta 400 de lei?
Daniela20-3-2014, 16:57
S-o intrebati cum a reusit sa faca atatia bani pana la varsta asta? Cum nimnereste din lac in put? Sau ''ocrotitorul'' I-a dat de la el?
Dana Gherman20-3-2014, 16:33
Cand a fost la Dvs in emisiune d-l prima Emil Boc i-a fost adresata urmatoarea intrebare:
"Am depus actele pentru indemnizatia de crestere a copilului pana la 2 ani si mi s-a spus ca voi incepe sa primesc banii doar peste 4-6 luni, mai degraba spre 6 luni.
Ati putea face ceva pentru scurtarea sau eliminarea acestei intarzieri ?
Cand se naste un copil cheltuielile cresc si oricum indemnizatia e mai mica decat salariul pe care il aveai".

Raspunsul a fost ca de la Agenţia pentru Prestaţii Sociale. Poate d-na ministru sa faca ceva?
sss20-3-2014, 14:53
intrebati-o daca a invitat la ea in birou cativa ,,vlajgani" de la portul Constanta ieri pe la ora 17 ! Cica ar fi infocat-o aia putin ! A iesit putin mai cracanata !

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

1360 vizualizări
20-10-2014, 22:32
Ioan Rus: Fac 6 ore până la Cluj. Ar fi elegant să fac 3 ore» Vezi tot
673 vizualizări
20-10-2014, 15:11
Someșul navigabil la Cluj! Albia râului va avea o lățime de minim 42 de metri - VIDEO» Vezi tot
532 vizualizări
20-10-2014, 14:46
Lucrări de AMPLOARE la amenajarea Someșului, pentru a face loc pistei de 3.500 de metri - VIDEO» Vezi tot
295 vizualizări
20-10-2014, 8:12
Coșmar în Florești, după restricționarea accesului pe unele străzi. Azi-dimineață au stat câte o jumătate de oră să iasă în DN1» Vezi tot
163 vizualizări
26-12-2013, 17:37
Primarul Emil Boc și-a cerut scuze de la clujeanca de 86 de ani pusă pe drumuri de angajații din subordine» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Câți bani ați plăti pentru a vedea un concert de RENUME pe Cluj Arena?