banner aeroport mai 2018.jpg
Image 1 of 2

Economic

Autostrada Turda - Sebeș se crapă, înainte de inaugurare - FOTO

  



 

Lotul 4 al Autostrăzii Sebeş – Turda, finalizat în proporţie de 99%, are fisuri și drumul începe să cedeze înainte de inaugurare

 

Conform unor imagini de miercuri, 28 martie 2018, taluzul de pe o porţiune din lotul 4 a luat-o la vale, iar autostrada a început să se crape pe margini.

 

Acest lot este construit de către austriecii de la Porr şi este finalizat în proporţie de 99%, conform datelor de pe site-ul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR).

 

”Remedierile necesare în această zonă, lucrări minore, sunt în derulare, spre satisfacerea clientului", a spus Klaus Bleckenwegner, CEO-ul Porr Construct România, conform economica.net.

rosal_dispecerat[1].png
28-3-2018, 15:20
118 vizualizări
12 comentarii
Vio1-4-2018, 0:36
Mno unde is desteptii aia care racneau aici ca trebuie data in folosinta cu orice pret, ca stratul de asfalt e bun, ca mai exista numai cateva lucrari secundare pe marginea carosabilului etc, etc ... Hai baietii, fiti tot asa de vehementi si agresivi !
mica28-3-2018, 21:22
satisfacerea clientului

Ăștia sunt cretini?
Prietene nu ești un stare sa faci o bucata de autostrada ce satisfacere.
Stefan28-3-2018, 20:38
Votaţi ciuma roşie! Votaţi P.S.D.!
Mata28-3-2018, 20:52
No ma, da Nici austriecii nu-s buni? Be-te-ar canalu de liberal.
ADI29-3-2018, 11:11
Stefan se pare ca nu ai inteles nimic. Nu iti spune nimic cuvantul "inainte" de inaugurare??? Ce legatura are un partid cu problemele intampinate la constructor?????
bulka28-3-2018, 19:54
cum isi bat toti joc de banii nostri.
austriecii de la Porr28-3-2018, 20:49
nostri se scrie cu doi de i
@austriecii28-3-2018, 21:44
In ce limba se scrie "nostri" cu doi "i"?
@austriecii de la Porr28-3-2018, 21:45
Nota 4 stai jos. Nostri sa scrie cu 1 i pentru ca accentul e pe "banii"
Ady28-3-2018, 21:49
Nu, nu! Gresit ! Se scrie cu un singur i in cazul de fata,. Te-ai garbit cu observatiile.De ex : se scrie dragii nostri si nu dragii nostrii sausi mai clar, dragele noastre si nu dragele noastrele. Al 2-lea i se pune cand este articulat
Pt austriacu de la Porr29-3-2018, 11:11
Cat vei fi si vei trai
"Nosti, vostri" cu un "i" !
@austriecii1-4-2018, 14:09
Mai invata, apoi reactioneaza. Ai scris o tampenie.