Alexandra Căpitănescu a impresionat publicul la Eurovision și televotingul european cu piesa „Choke Me”, aducând țării unul dintre cele mai bune rezultate din istoria competiției.
Reprezentanții României la Eurovision 2015, trupa Voltaj, vor urca pe scenî în această seară, în prima semifinală a competiției muzicale, de la Viena.
O concurentă din Oradea a povestit că s-a înscris la un concurs similar din Ungaria, dar a fost dată afară pentru că e româncă.
Trupa Sistem s-a destrămat și va lua o pauză pe ”termen nelimitat”. Ultimul concert al formaţiei va avea loc pe 15 septembrie, la Pro Istoria Fest de la Sighişoara, anunță Zoli Toth, liderul trupei, pe site-ul personal.