Vezi cum s-a bucurat Florian Walter si ce a spus dupa victoria cu Gloria Bistrita - VIDEO

Patronul echipei U Cluj, Florian Walter, s-a bucurat ca un copil la finalul meciului cu Gloria Bistrita, alaturi de Claudiu Niculescu si staff -ul de pe banca tehnica.

Walter l-a laudat pe Adrian Cristea si a spus ca a stiut ca va da gol cu Gloria.

"Cred ca i-am motivat foarte mult. Conduc cateva societati care au 6.000 de angajati, asa ca 20 de barbati pot sa ii duc unde trebuie. Ma asteptam la rezultatul acesta, chiar si dupa eliminarea lui Delgado.

Am pasit cu stangul in retur, dar ne-am revenit si am luat decizia foarte buna de a ne muta de la Alba Iulia pentru ca acum echipa joaca fotbal. S-a dovedit ca acel stadion nu ne avantaja.

Stiam ca Adrian Cristea va da gol. E un talent si s-a vazut ce meci formidabil a facut
", a spus Florian Walter.

U Cluj a reusit sa castig cu scorul 4-2, dupa ce in minutul 28 al primei reprize a ramas in 10 oameni ca urmare a eliminarii lui Delgado.

"Printul" Cristea a inscris de doua ori, iar Pele si Tony au inchis taleba de marcaj.

Vesi si...

Printul Adrian Cristea reuseste dubla si aduce trei puncte pentru U Cluj - VEZI golurile

Vezi golul de senzatie inscris de Tony la vinclu! Gloria Bistrita - U Cluj 2-4 - VIDEO