Printul Adrian Cristea reuseste dubla si aduce trei puncte pentru U Cluj - VEZI golurile

Universitatea Cluj a invins Gloria Bistrita desi a jucat timp de o ora cu un jucator mai putin, dupa eliminarea lui Delgado.

Partida a inceput cu atacurile puternice ale gazdelor, care, in minutul 19, reusesc prin Cafasso, sa deschida scorul. Dupa doar 9 minute, Universitatea ramane cu un jucator mai putin pe teren. Delgado este eliminat, dupa ce a primit doua cartonase galbene, unul pentru proteste si unul pentru un fault.

La pauza, gazdele conduceau cu 1-0. Primul gol al clujenilor, inscris de Printul Cristea, vine in minutul 52, iar al doilea, inscris de Pele, doar 6 mai minute mai tarziu.

Cafasso egaleaza in minutul 68 al partidei, dar dupa numai 6 minute clujenii ajung din nou in avantaj, printr-un gol al lui Cristea de la distanta. Ultimul gol i-a apartinut lui Tony, care in prelungiri trage peste portarul bistritenilor.

Vezi golurile

Gol Caffaso! Gloria Bistrita - U Cluj 1-0 - VIDEO

Gol Adrian Cristea! Gloria Bistrita - U Cluj 1-1 - VIDEO

Gol Steven Pele! Gloria Bistrita - U Cluj 2-1 - VIDEO

Gol Adrian Cristea! Gloria Bistrita - U Cluj 2-3 - VIDEO

Vezi golul de senzatie inscris de Tony la vinclu! Gloria Bistrita - U Cluj 2-4 - VIDEO