Vedeti golurile din partida cu scandal dintre FC Arges - Universitatea Cluj 1-1 - VIDEO

Meciul dintre FC Arges si Universitatea Cluj a fost sportiv pana la penalty -ul primit de clujeni in finalul partidei. Golul reusit de argeseni a fost frumos, dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

Jocul a decurs cu faze frumoase la ambele porti si prima repriza s-a incheiat fara nici un gol.

In minutul 62 al reprizei secunde, FC Arges a reusit sa inscrie, prin Iulian Tames, care a executat perfect o lovitura libera. Clujenii au presat si in finalul partidei au primit un penalty in urma unui fault la Acosta.

Dupa ce Machado a inscris s-a declansat iadul. Suporterii au patruns pe teren si au vrut sa il bata pe arbitru, care s-a refugiat la vestiar. Acelasi lucru l-au facut si jucatorii de la "U" speriati sa nu fie agresati.