Universitatea Craiova - U Cluj 3-0! Piturca l-a facut sah mat pe Pana - Rezumat VIDEO

Universitatea Craiova, impinsa de la spate de Piturca, a reusit sa umileasca gruparea din Cluj cu un scor categoric: 3-0. Niculescu si compania nu a reusit sa riposteze si echipa a pierdut 3 puncte.

"Juvetii" au inceput meciul in forta si Prepelita a avut o prima ocazie, dar Hutan a scos lovitura de cap a acestuia. Dananae a centrat cateva minute mai tarziu si Dina a inscris din centrul careului.

"Studentii" nu s-au vazut in atac si oltenii au profitat si au mai inscris prin Iliev, care a sutat din mijlocul careului. Pana la pauza elevii lui Piturca au reusit sa domine meciul, dar nici dupa U Cluj nu a confirmat meciurile bune din ultimele etape.

Wobay a inscris pentru Universitatea Craiova in minutul 56. Urmeaza alte ratari mari ale lui Gargorov si Gangioveanu, dar clujenii scapa basma curata.

Pana la final, U Cluj nu a reusit sa inscrie si Pana pierde din nou in fata lui Piturca, asa cum s-a intamplat si in prima etapa cand antrenorul de la Universitatea Craiova pregatea Steaua.