Universitatea Cluj, victorie categorică în primul amical al verii

FC Universitatea Cluj a câștigat categoric primul meci al verii, în fața lui Sănătatea Cluj, cu scorul 9-2. Au marcat pentru „studenți”: Hofman (hat-trick), Bălan (dublă), Ely Fernandes, M. Moraru, Haită, Pires.

Pentru testul cu Sănătatea Cluj, Erik Lincar a trimis în teren următoarea formație: Gorcea, Romeo, Ispas, Pitian, Briceag, Tescan, Pires, Bic, Bălan, M. Moraru, Haită. Repriza secundă a început cu formația: Păun, Baravykas, Ilie, Neacșu, Pîrvulescu, Filip, Remacle, Meșter, Ely Fernandes, Bălan, Hofman.

Deși la pauză era egalitate, scorul 2-2, în testul cu Sănătatea Cluj, Șepcile Roșii au întors scorul radical în cea de a doua repriză.

Meciul însă nu s-a terminat fără accidentări. În minutul 50, Martin Remacle acuză o accidentare și este schimbat cu Haită.