Universitatea Cluj – Petrolul 0-0. „Șepcile roșii” ​​au rezistat cu un om în minus/Vali Gheorghe, eliminat la 4 minute după intrarea în teren!

Sâmbătă, Universitatea Cluj și Petrolul Ploiești au remizat, scor 0-0, într-un meci din etapa cu numărul 16 din SuperLiga. Deși meciul a început mai bine pentru „U” Cluj, „studenții” au ratat două șanse importante prin Ianis Stoica și Daniel Popa.

În cele din urmă, scorul dintre cele două formații a fost unul de egalitate la pauză.

Un moment important al partidei a fost în minutul 61, atunci când Valentin Gheorghe a fost eliminat direct, cu o lovitură cu cotul. Fotbalistul celor de la Universitatea Cluj intrase de doar 4 minute pe terenul de joc.

În urma acestui rezultat, Universitatea Cluj este pe locul 9 în clasament, în timp ce Petrolul ocupă poziția a 6-a.

WhatsApp Image 2023-11-11 at 15.07.09 (3).jpegWhatsApp Image 2023-11-11 at 15.07.09 (2).jpeg