Miercuri 24 Aprilie

Universitatea Cluj, invinsa cu 2-0 de o candidata la retrogradare, Pandurii Targu Jiu - Vezi golurile

Universitatea Cluj nu a reusit sa se impuna in deplasare in fata echipei Pandurii Targu Jiu, care era, inaintea acestei partide, una dintre candidatele la retrogradare.

Prima repriza a fost dominata clar de echipa gazda, care a si deschis scorul in minutul 22, printr-un sut cu capul al lui Ionut Rada.

Dupa pauza, elevii lui Ionut Badea vin pe teren mai hotarati sa atace si apar si primele ocazii pentru clujeni, care au ramas insa nefructificate. In minutul 57, Brata mareste aantajul gazdelor, dupa ce primeste in careu o centrare buna de la Vranjes.

Pana la sfarsitul partidei, fiecare echipa mai mare cel putin cate o ocazie mare de a inscrie. Clujenii, prin Munteanu, in minutul 75, al carui sut loveste transversala, iar Pandurii in minutul 87, prin Nistor, care trage in bara.

Meciul se termina cu scorul de 2-0, astfel incat Pandurii se salveaza teoretic de la retrogradare.