Unirea Urziceni-U Cluj 0-1. Clujenii castiga primul meci de la revenirea in Liga 1. VEZI GOLUL LUI LEMNARU

U Cluj castiga prima partida de dupa promovarea in Liga I si asta chiar in fata vicecampioanei Unirea Urziceni.

Minutul 90+4- Sfarsitul partidei

Minutul 90+1- Matache scoate o lovitura de cap pe centrul portii a lui Marinescu

Minutul 90- Matache primeste cartonsa galben pentru tragere de timp

Minutul 85- Galamaz primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 82- schimbare si la U: iese Munteanu, intra Izvoranu

Minutul 78- Rusescu trage aproape de stalpul din dreapta al portii aparate de Matache

Minutul 76- inca o schimbare la gazde: Buhus a intrat in locul lui Mendy

Minutul 75- schimbare la Unirea: intra Todoran in locul lui Paduretu

Minutul 62- Frunza suteaza de la circa 30 de metri, putin pe langa poarta

Minutul 60- Claudiu Niculescu a fost inlocuit cu Reinaldo

Minutul 58- Balde primeste al doilea galben pentru fault. Balde este eliminat

Minutul 57- Frunza trage pe centrul portii clujene, dar apara Matache

Minutul 55- Doua schimbari la Unirea: Onofras si Rusescu intra in locul lui Neaga si Dale

Minutul 45- Bostina a fost faultat in apropierea careului advers

Minutul 41- Dale suteaza puternic in bara din dreapta a portii aparate de Matache

Minutul 40- Balde primeste cartonas galben pentru joc periculos

Minutul 35- neintelegere intre atacantii Unirii. Neaga nu ajunge la o centrare

Minutul 26- Pauza de hidratare, dictata de arbitrul Alexandru Tudor

Minutul 25- Frunza ajunge in careul clujenilor, dar nu reuseste sa centreze

Minutul 20- Paduretu suteaza de la distanta, pe centrul portii, dar retine Matache

Minutul 15- Lemnaru primeste cartonas galben pentru simulare

Minutul 10- Lemnaru scapa din nou pe contratac, dar este deposedat de Galamaz

Minutul 3- Lemnaru deschide scorul pentru clujeni

Minutul 1- A inceput partida

Echipele de start:

Unirea Urziceni: Giedrius Arlauskis, Petre Marin, Galamaz, Mehmedovic, Nicu, Brandan, Paduretu, Marinescu, Frunza, Neaga, Dale

U Cluj: Matache, Ungurusan, Munteanu, Peter Cvirik, Gaston Mendy, Delgado, Balde, Vasile Gheorghe, Bostina, Niculescu, Lemnaru

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In clasamentul Ligii I, cele doua echipe sunt apropiate, U Cluj are doar un punct dupa trei etape, iar Unirea a obtinut doua. U Cluj este pe ultimul loc al clasamentului, iar Urziceniul pe 13.

Meciul de astazi va fi arbitrat de Alexandru Tudor, ajutat de Andrei Constantinescu si Gabriel Barjac.

Partida incepe la 18.30 si va fi transmisa in direct de Digisport. Stiri de Cluj va transmite in format LIVE TEXT meciul de la Urziceni.