Ultimul transfer al lui CFR Cluj a debutat în amicalul cu FC Hermannstadt! Dan Petrescu l-a jucat o repriză întreagă

Trupa lui Dan Petrescu a remizat, scor 1-1, în amicalul cu echipa din play-out-ul Superligii, FC Hermannstadt, într-o partidă de pregătire.

CFR Cluj a disputat luni un meci amical cu FC Hermannstadt, scor 1-1, golurile fiind marcate de Anton Maglica (60), respectiv Petrișor Petrescu (54).

Oaspeții au deschis scorul în minutul 54 prin Petrișor Petrescu din lovitură liberă, în timp ce Maglica a adus egalarea pentru ”feroviari” în minutul 60.

Echipa din prima repriză: Scuffet, Hoban, Billong, Țîru, Peteleu, Muhar, Braun, Bordeianu, Cvek, Fica, Maglica.

Echipa din repriza a doua: Bălgrădean (Pînzariu), Hoban, Billong (Kolinger), Țîru (Yuri), Peteleu, Boateng (Razak), Braun, Filip, Cvek, Fica, Maglica, a precizat campioana României pe site-ul oficial.

Astfel, la echipa clujeană a debutat mijlocașul ghanez Razak Abdullah, în vârstă de 18 ani. El este cel mai recent transfer al CFR-ului, venit de la Heart of Lions, echipă importantă în fotbalul din Ghana.