U Transilvania Cluj a ratat calificarea in finala Cupei Romaniei la handbal masculin

Jucatorii de la U Transilvania Cluj au pierdut astazi semifinala in fata echipei HCM Constanta, cu scorul 22-21.

La sfarsitul primei reprize, clujenii aveau un gol avantaj, scorul fiind 12-11. Meciul a fost strans si in repriza a doua. Cu 5 minute inainte de final, cele doua semifinaliste erau la egalitate, 21-21. Cu un minut si jumatate inainte de final, constantenii au trecut in avantaj, 22-21, iar clujenii nu au mai reusit sa marcheze.

HCM Constanta va intalni in finala echipa Energia Pandurii Targu Jiu, care a invins in cealalta semifinala CSU Suceava, cu scorul de 33-25. Finala este programata vineri, de la ora 20.00.