U Cluj-Steaua Rosie Belgrad 0-0. Adrian Cristea a ratat un penalty!

Universitatea Cluj a terminat la egalitate amicalul disputat in Antalya cu formatia sarba Steaua Rosie Belgrad.

Antrenorul Ionut Badea a inceput partida cu urmatoarea echipa: Marius Popa, Ungurusan, Abrudan, Steven Pele, Mendy, Pacurar, Elias Bazzi, Sebastian Cojocnean, Cristea, Delgado si Nwakaeme Anthony.

In minutul 7 al primei reprize, Adriajn Cristea a ratat un penalty obtinut de studenti dupa un fault la Delgado. In minutul 25, sarbii reusesc sa inscrie, dar golul este anulat de arbitri pe motivv de offside. Pardita s-a incheiat la egalitate, 0-0.

La U Cluj au intrat in cea de-a doua repriza Vasile Gheorghe, Nasser, Machado, Vlad Morar si Claudiu Niculescu.

Iata si celelalte rezultate inregistrate de Universitatea in cantonamentul din Antalya:

U Cluj-Sibir Novosibirsk 1-1
U Cluj-Torpedo Kutaisi 2-2
U Cluj-FC Anzhi 0-1
U Cluj-Wiener Neustadt 1-2
U Cluj-Gyeongnam FC 4-0
U Cluj-NK Varteks 1-2.