U Cluj si Vointa Sibiu au terminat la egalitate, 0-0! Niciuna dintre echipe nu a avut forta de a castiga

Universitatea Cluj nu a reusit sa invinga la Sibiu, meciul terminandu-se la egalitate. Clujenii sunt la a treia partida consecutiva fara victorie.

Vointa Sibiu a vrut sa protesteze la inceputul meciului, fata de arbitrajul din partida cu CFR Cluj, dar oficialii au renuntat, asa ca meciul a inceput la ora 13.00 si nu cu 10 minute intarziere, asa cum s-a anuntat initial.

Minutul 90+3- FINAL

Minutul 90- Partida este prelungita cu 3 minute

Minutul 86- Iese Pacurar si intra Nasser

Minutul 78- Tony a ratat deschiderea scorului. Mingea trimisa pe poarta goala a fost respinsa de Apostol

Minutul 76- Matache a respins o centrare si s-a accidentat. Portarul a boxat si s-a lovit cap in cap cu Grigore

Minutul 73- Cigan a fost deposedat de minge, in urma unei faze incinse

Minutul 70- Pele s-a accidentat la genunghi in urma unui atac al lui Cihan

Minutul 61- Marinescu a trimis pe langa poarta in urma unei centrari a lui Tony

Minutul 47 Iulian Popa incearca vigilenta portarului clujean, insa sutul sibianului este prea slab

Minutul 46 S-a reluat partida

Minutul 45 Final de repriza. Vointa - U Cluj 0-0

Minutul 40 Ratare incredibila Tony, care lufteaza de la 4 metri de poarta

Minutul 36- Tatar trage puternic, dar Szukala respinge

Minutul 23- Bostina executa o lovitura libera, dar Szukala continua pe poarta in loc sa ii centreze unui coechipier aflat mijlocul careului sibian

Minutul 17- Cojocnean a primit mingea in centrul careului, dar a trimis slab, peste poarta

Minurul 14- Sibiul a avut o ocazie, dar nu a fructificat-o

Minutul 3- Greseala a portarului Vointei. Machado a blocat degajarea si mingea a fost la un pas sa ajunga in poarta

Minutul 1- A inceput partida

"Sibienii au motive sa se planga, au fost dezavantajati clar. Eu nu am ce sa le fac, e o tara libera si e dreptul lor sa protesteze daca asa cred ei ca e mai bine", a declarat presedintele CCA, Ion Craciunescu.

Sibienii sunt pe locul 15 in clasament, cu numai 3 victorii.

"Va fi un joc foarte, foarte greu. De fapt, cam asa sunt toate meciurile pentru noi. Suntem nou-promovati si aproape toate echipele din Liga I sunt favorite in intalnirile cu noi. Universitatea este o echipa valoroasa, o surpriza placuta a acestui debut de campionat", a declarat Alexandru Pelici, antrenorul echipei Vointa Sibiu.

U Cluj sustine protestul adversarilor din meciul de azi. "Vom incepe jocul cu 10 minute mai tarziu. Noi suntem pe primul loc la greseli comise impotriva noastra. Vrem sa tragem un semnal de alarma", a spus si Felix Grigore, directorul sportiv al U Cluj.

VOINTA SIBIU: Miron - Bar, Grigore, Apostol - Nicola, Dalbea, Bunea, Tatar - I. Popa, Lukanovic, Cigan

U CLUJ: Matache - Ungurusan, Szukala, Pele, Grecu - Pacurar, Bostina, Marinescu - Cojocnean, Machado, Tony

Rezerve: Popa - Abrudan, Morar, Nasser, Niculescu, Bazzi, Achim