U Cluj merge in Liga I daca bate sambata viitoare Minerul Lupeni

Dacia Mioveni a castigat astazi meciul cu FC Bihor, scor 3-2. Clujenii se pot califica in Liga I doar daca inving sambata viitoare in deplasare formatia Minerul Lupeni.

Dacia Mioveni a castigat astazi pe teren propriu meciul disputat impotriva echipei FC Bihor. Golurile gazdelor au fost marcate de Ayza (minutul 20 si 71) si Cosereanu (minutul 76). Bihorenii au marcat in minutul 7, prin Chis, si in minutul 89, prin Lukacs.

Daca ar fi pierdut astazi Dacia Mioveni, clujenii ar fi fost calificati in Liga I. Dacia ajunge dupa victoria de astazi la 66 de puncte, la fel ca si FCM Targu Mures, care a batut cu 2-1 Muresul Deva, in timp ce U Cluj are doar 64 de puncte, dupa victoria cu 3-0, la masa verde, impotriva echipei CS Otopeni. Prima echipa promovata in Liga I din serie este FCM Targu Mures.

Clujenii disputa in data de 12 iunie, in deplasare, ultimul meci cu Minerul Lupeni. Doar victoria ii poate promova pe clujeni in prima liga.