U Cluj - Astra II, scor 0-1! Visul lui Niculescu de a se retrage dupa castigarea Cupei a fost spulberat

Universitatea Cluj a iesit din cursa pentru castigarea Cupei Romaniei inca din primul meci, fiind eliminata de Astra II.

"Sepcile rosii" nu mai au sansa de a juca finala pe Cluj Arena, asa cum au sperat. Singurul gol al partidei cu Astra II fiind marcat in prelungiri, in minutul 107, de Budescu.

U Cluj a trimis de doua ori mingea in bara, prin Marinescu si Szilagyi.

Probabil cea mai mare dezamagire este resimtita de Claudiu Niculescu, al carui vis era sa se retraga dupa ce castiga Cupa Romaniei cu U Cluj.

Ionut Badea a inceout meciul cu Matache, Ungurusan, Szilagyi, Pele, Grecu, Balde, Voican, Marinescu, Gicu Grozav, Tony, Morar, iar pe parcurs au intrat Machado, Bazzi si Pacurar.