U Cluj a pierdut cu 2-1 meciul cu Steaua lui Piturca. Ex-dinamovistii Niculescu si Bostina nu au putut face diferenta. Rezumatul VIDEO al meciului

U Cluj a pierdut cu 2-1 meciul cu Steaua Bucuresti cu toate ca a reusit sa deschida scorul. Niculescu a fost cel care a transformat un penalty primit de clujeni in minutul 9. Stelistii au revenit in joc si au castigat.

Acosta a fost faultat in minutul 9 in careu de Emegara si Caludiu Niculescu a inscris. Stelistii au reusit sa egaleze pana la pauza dupa ce Dorel Stoica a reluat cu capul o centrare a lui Nicolita.

Victoria a fost obtinuta de elevii lui Piturca in minutul 72, cand Bogdan Stanciu a reusit sa inscrie dupa o combinatie cu Tanase.

Victor Piturca si-a conformat cu aceasta victorie renumele ca nu a pierdut niciodata in meciul de debut.