U Cluj a jucat slab si a ratat promovarea directa. U Cluj a fost furată de arbitrul Colțescu?

U Cluj a ratat promovarea directa in Liga 1, fiind învinsă de Hermanstadt Sibiu. Mai este o mică șansa in ultima etapa, dar Sibiul trebuie să piardă, iar U Cluj sa câștige la scor, pentru promovarea directa.

Scorul final a fost 1-2, iar clujenii vor merge la baraj, unde vor juca cu “frății” de la Dinamo București.

U Cluj a avut un penalty neacordat in a doua repriza, iar apoi meciul a fost extrem de fragmentat. In prelungiri a mai fost o faza unde U Cluj a cerut penalty, dar arbitrul Sebastian Coltescu nu a dat nimic.

La meci au asistat 25000 de oameni, care au plecat dezamăgiți acasa. La oficială a fost si primarul Emil Boc, venit sa sărbătorească promovarea.

Arbitrul Sebastian Coltescu a fost acuzat ca a privat pe U Cluj de cel puțin un penalty.

Ce șanse mai are U Cluj de promovare directă

U Cluj mai are șanse de a promova direct, dacă Sibiul va pierde meciul cu Steaua, iar ”studenții” vor câștiga ultima partidă. În acest moment, Hermannstadt Sibiu mai are nevoie de un punct pentru a fi matematic în Liga 1.