Luni 22 Iulie

U Banca Transilvania în Basketball Champions League. Am putea juca cu Bosna Sarajevo sau Ludwigsburg

 

U-Banca Transilvania Cluj-Napoca și-a aflat posibilii adversari din turul secund preliminar al Basketball Champions League.

 

Clujenii vor juca cu câștigătoarea dublei dintre Bosna Sarajevo (Bosnia) și Ludwigsburg (Germania), iar meciurile între cele două vor avea loc în zilele de 19 și 21 septembrie.

 

Dubla din turul doi dintre U-Banca Transilvania si Bosna Sarajevo / Ludwigsburg va avea loc în 24 septembrie (în deplasare) și în 26 septembrie pe teren propriu. 

 

În cazul în care echipa noastră se califică, va juca în turul al treilea împotriva celor de la Basic-Fit Brussels (Belgia), în 29 septembrie pe teren propriu, iar returul în 2 octombrie, în deplasare. 

 

MATERIAL OFERIT DE BANCA TRANSILVANIA

 

În cazul în care echipa noastră pierde calificarea în oricare dintre cele două tururi preliminare, va continua aventura europeană în FIBA Europe Cup.

 

În primul tur de calificare, se vor întâlni: 

 

Dinamo Tbilisi (Georgia) - Divina Joventut (Spania)

Keravnos Nicosia (Cipru) - Avtodor Saratov (Rusia)

Bosna Sarajevo (Bosnia) - MHP Riesen Ludwigsburg (Germania)

Karpos Sokoli (Macedonia) - Kalev Cramo (Estonia)

Donar Groeningen (Olanda) - Vytautas (Letonia)

Sigal Prishtina (Kosovo) - Tsmoki Minsk (Belarus)

Kapfenberg (Austria) - Benfica (Portugalia)

BC Llulea (Suedia) - Telenet Antwerp Giants (Belgia)

În turul al doilea, se vor juca meciurile:

 

Karpos Sokoli / Kalev Cramo - Alba Fehervar (Ungaria)

Dinamo Tbilisi / Divina Joventut - Kataja Basket (Finlanda)

BC Llulea / Antwerp Giants - Nizhny Novgorod (Rusia)

Keravnos / Avtodor Saratov - Mornar Bar (Muntenegru)

Kapfenberg / Benfica - Lukoil Akademic (Bulgaria)

Bosna Sarajevo / Ludwigsburg - Cluj-Napoca (România)

Groeningen / Vytautas - Bakken Bears (Danemarca)

Prishtina / Tsmoki Minsk - Budivelnik

În turul al treilea, vor fi următoarele meciuri:

 

Prishtina / Tsmoki Minsk / Budivelnik - Nanterre (Franța)

BC Llulea / Antwerp Giants / Nizhny Novgorod - Rosa Radom (Polonia)

Keravnos / Avtodor Saratov / Mornar Bar - Orlandina (Italia)

Kapfenberg / Benfica / Lukoil Akademic - Juventus Utena (Lituania)

Dinamo Tbilisi / Divina Joventut / Kataja Basket - Telekom Bonn (Germania)

Groeningen / Vytautas / Bakken Bears - Estudiantes Madrid (Spania)

Karpos Sokoli / Kalev Cramo / Alba Fehervar - Pinar Karsyaka (Turcia)

Bosna Sarajevo / Ludwigsburg / Cluj-Napoca - Basic-Fit Brussels (Belgia)

Componența grupelor sezonului regulat:

 

Grupa A

 

EWE Baskets Oldenbrug (Germania)

Dinamo Sassari (Italia)

Murcia (Spania)

Hapoel Holon (Israel)

AS Monaco (Franța)

Enisey Krasnoyarsk (Rusia)

Kapfenberg / Benfica / Lukoil Akademic / Juventus Utena

Karpos Sokoli / Kalev Cramo / Alba Fehervar / Pinar Karsyaka

Grupa B

 

PAOK Salonic (Grecia)

Ventspils (Letonia)

Neptunas Klaipeda (Lituania)

Iberostar Tenerife (Spania)

Elan Chalon (Franța)

Gaziantep (Turcia)

Bosna Sarajevo / Ludwigsburg / Cluj-Napoca / Basic-Fit Brussels

BC Llulea / Antwerp Giants / Nizhny Novgorod / Rosa Radom 

Grupa C

 

Strasbourg (Franța)

Banvit (Turcia)

medy Bayreuth (Germania)

Olympia Ljubljana (Slovenia)

Umana Reyer Venezia (Italia)

AEK Atena (Grecia)

Groeningen / Vytautas / Bakken Bears / Estudiantes Madrid 

Keravnos / Avtodor Saratov / Mornar Bar / Orlandina 

Grupa D

 

ARIS Salonic (Grecia)

CEZ Nymburk (Cehia)

Oostende (Belgia)

Zielona Gora (Polonia)

Besiktas Istambul (Turcia)

Sidigas Avelino (Italia)

Prishtina / Tsmoki Minsk / Budivelnik / Nanterre 

Dinamo Tbilisi / Divina Joventut / Kataja Basket / Telekom Bonn

Comentarii Facebook