Targu Mures - U Cluj 1-1! Sergiu Bus, omul imprumutat de CFR Cluj a ingropat Universitatea REZUMAT VIDEO

Universitatea Cluj s-a impiedicat din nou pe finalul meciului cu FCM Targu Mures si a pierdut victoria printre degete. Cel care a adus egalarea a fost Sergiu Bus, fostul jucator al CFR Cluj.

Meciul a inceput bine si Universitatea Cluj a condus ostilitatile, chiar daca din echipa de start a lipsit Claudiu Niculescu.

Machado si Adrian Cristea au fost cei mai buni jucatori din prima repriza si au avut cateva faze frumoase, primul chiar lovind bara cu un sut.

Scorul a fost deschis abia in minutul 74, cand Gicu Grozav a primit o centrare frumoasa si a inscris cu capul. Au urmat cateva momente bune pentru U Cluj, iar Gicu Grozav a fost la un pas de a inscrie din nou, in minutul 85.

Momentul fatidic a venit in finalul meciului, dupa minutul 90, cand Sergiu Bus, omul imprumutat de CFR Cluj la FCM Targu Mures, a inscris cu un sut din mijlocul careului.