Miercuri 24 Aprilie

Suporterii CFR au scandat ”Demisia Șumudică”, după noua înfrângere cu Steaua Roșie Belgrad

CFR Cluj a pierdut meciul retur cu Steaua Roșie Belgrad, scor 1-2, și a părăsit Europa League.

La Belgrad, clujenii au pierdut cu 4-0, iar acasă cu 2-1, scorul general fiind umilitor, 6-1.

La finalul meciului de joi seara, din Gruia, suporterii i-au cerut demisia lui Marius Șumudică, considerat principalul vinovat pentru rezultat.

Timp de câteva secunde, suporterii au scandat ”demisia, demisia”, scrie Digi Sport.

Antrenorul a fost fluierat de aproape întreg stadionul.

La meciul de joi seara, oaspeții au deschis scorul în minutul 3, din penalty. Debeljuh a egalat rapid, dar Steaua Roșie a marcat din nou, după o eroare a lui Bălgrădean, și a dus scorul la 2-1. Ciprian Deac a ratat un penalty, în minutul 63, iar pe final elevii lui Șumudică au rămas în zece oameni.  Totul era pierdut, pentru că era imposibil de recuperat diferența de scor din tur.

Clujenii sunt oricum calificați în grupele Conference League.