Steaua - U Cluj 2-0 REZUMAT VIDEO - Numai Lemnaru a ținut piept bucureștenilor

Steaua - U Cluj REZUMAT VIDEO. Steaua a câștigat cu scorul de 2-0 meciul cu Universitatea Cluj, o restanță din turul de campionat.

În prima repriză clujenii au rezistat cu brio. Lemnaru a făcut o fază bună în minutul 9, când i-a pasat mingea lui Cristocea, dar Pîrvulescu a blocat mingea. Pentru Steaua au avut ocazii Gardoş şi Szukala, în primele 20 de minute.

Lemnaru a mai avut două ocazii în prima repriză, dar Steaua a înscris pe fondul defesivei slabe a Universității. Chipciu i-a pasat lui Popa, care a marcat.

Repriza a doua a fost dominată de Steaua. Adi Popa a avut mai multe ocazii, iar o fază a lui Stanciu şi Chipciu a făcut senzație.

Tănase a lovit bara în minutul 76, după ce a rămas singur cu portarul.

Ultimul gol a fost înscris în minutul 81. Keşeru a centrat bine, iar Szukala a reluat cu capul.