Steaua-Napoli 3-3. Stelistii au fost egalati in minutul 98

Steaua a fost egalata de Napoli in minutul 98, dupa ce romanii au condus cu 3-0 inca din minutul 16 al partidei.

Scorul a fost deschis in minutul 3, prin autogolul lui Cribari. Tanase si Kapetanos au marcat apoi pentru romani in minutele 13 si 16. In minutul 43, Vitale a redus din diferenta si Steaua a intrat la vestiare in timpul pauzei cu un avantaj de doua goluri.

Dupa reluarea meciului, diferenta a fost redusa de Hamsik, in minutul 73. La sfarsitul celor 90 de minute, Steaua conducea cu 3-2, dar arbitrul a aratat 4 minute de prelungire. Dupa accidentarea lui Tatarusanu, arbitrul a prelungit meciul cu 8 minute, cand italienii au inscris prin Cavani.

Steaua ramane doar cu un punct castigat pe teren propriu in fata lui Napoli in grupa Europa League.