Steaua - CFR Cluj 1-1 REZUMAT VIDEO! Clujenii au facut cu greu fata asediului Stelei

Derby -ul Steaua - CFR Cluj s-a terminat la egalitate, 0-0. Clujenii au tinut piept asaltului echipei gazde si chiar au deschis scorul in minutul 15 prin Kapetanos. Steaua a egalat prin Mihai Costea in repriza secunde.

Vezi AICI primul gol al CFR Cluj.

FINAL

Minutul 90- Partida a fost prelungita 6 minute

Minutul 86- Muresan a primit cartonasul rosu pentru ca l-a lovit pe Bicfalvi. Weldon i-a adresat injurii arbitrului si a fost si el eliminat direct Vezi VIDEO!

Minutul 81- Iese Kapetanos

Minutul 74- GOL Steaua! Mihai Costea inscrie

Minutul 70- Iese Prepelita si intra Mihai Costea

Minutul 70- Bastos este accidentat, dar nu a mai fost inlocuit, desi initial s-a dorit acest lucru

Minutul 64- Tanase lovit cu cotul de Gabi Muresan, dar nu s-a dictat nimic

Minutul 63- Rusescu a primit o centrare de la Brandan si a trimis pe poarta, dar Beto a retinut mingea

Minutul 61- Beto a primit galben pentru trageri de timp

Minutul 53- Panin primeste cartonas galben

Minutul 49- Sougou a profitat de greseala lui Latovlevici, dar a tras in portar

Minutul 46- A inceput repriza secunda

Minutul 45+3- PAUZA

Minutul 45- Prepelita a trimis mingea in bara

Minutul 40- Prepelita i-a pasat lui Rusescu in careu, dar Piccolo l-a deposedat pe stelist

Minutul 34- Rusescu a trimis mingea in bara din 6 metri

Minutul 33- Geraldo a primit cartonas galben pentru un fault

Minutul 25- Bourceanu a sutat peste poarta

Minutul 17- Rusescu ar fi putut sa egaleze, dar a trimis din 5 metri peste poarta

Minutul 16- GOOOLLLL CFR CLUJ! Sougou a centrat si Kapetanos a lovit mingea cu capul si a inscris

Minutul 10- Muresan a primit un galben pentru un fault la Tanase

Minutul 6- Brandan a trimis in out din lovitura libera

Minutul 1- A inceput partida

Reprezentantii celor doua echipe au fost precauti in declaratii inainte de acest meci. Iuliu Muresan a spus ca respecta echipa Steaua, care a avut un parcurs bun in ultimele etape, dar isi doreste victoria. "Ma astept sa inscrie Kapetanos, care joaca tot mai bine", a spus Muresan.

Gigi Becali nu s-a lansat in tiradele caracteristice de pana acum, avertizandu-i pe cei de la Cluj ca Steaua este de acum este foarte puternica si ca va fi un meci greu pe National Arena.