Steaua - Liverpool, scor 1-1! Stelistii isi joaca sansele la calificare in meciul cu Napoli - REZUMAT VIDEO

Steaua a remizat acasa, scor 1-1, cu Liverpool si este pe locul doi al clasamentului in grupa K a Europa League.

Scorul a fost deschis in minutul 19 de Liverpool, prin Jovanovici. Steaua a egalat in minutul 60, prin Bonfim, dupa o gafa a lui Reina. In celalalt meci al grupei, Utrecht a terminat la egalitate, 3-3, cu Napoli.

In acest moment, Steaua este pe locul doi in grupa K cu 6 puncte. Pe primul loc este Liverpool, care are 9 puncte, iar ultimele doua locuri sunt ocupate de Napoli si Utrecht, fiecare cu cate 4 puncte. Steaua va juca in 15 decembrie cu Napoli, meci in care se va decide cea de-a doua echipa calificata din grupa.

"Rezultatul este bun, nu foarte bun. Daca facem egal cu Napoli, suntem calificati", a declarat la finalul partidei finantatorul Stelei, Gigi Becali.