Simona Halep a ratat calificarea în sferturile de la Turneul Campioanelor. A fost învinsă de Ciubulkova

Simona Halep a ratat calificarea în sferturile Turneului Campionelor, de la Singapore, după ce a fost învinsă, joi, de Dominika Ciubulkova.

Numărul 4 mondial a fost învinsă de adversară în două seturi, cu scorul 6-3, 7(7)-6(5), într-un meci care a durat o oră și 50 minute.

Românca a suferit astfel cea de-a doua înfrângere în cadrul Grupei Roșii a Turneului Campioanelor, ratând șansa de a se califica mai departe în competiție.

Cu toate că a avut parte de un debut bun, începând grupa cu o victorie în fața americancei Madison Keys, Halep a fost învinsă apoi de liderul clasamentului mondial, Angelique Kerber, iar astăzi a pierdut și în fața Dominikăi Ciubulkova.