Severin - CFR Cluj 1-3. REZUMAT VIDEO. Iși revine campioana?

CFR Cluj a reușit să învingă cu scorul 3-1 echipa CS Severin, în deplasare, arătând ca o campioană. Cele trei puncte sunt deosebit de importante pentru clujeni, care încă nu au renunțat la lupta pentru titlu.

În minutul 15, CFR Cluj conducea deja cu scorul de 2-0. În minutul 12, Hora i-a pasat foarte bine lui Aguirregaray, care a înscris cu un șut la colțul lung. Două minute mai târziu, Rui Pedro a șutat din voleu direct în vinclul porții echipei CS Severin.

”Feroviarii” nu au mai presat, iar Severin a înscris în minutul 49, după ce Cadu i-a pasat greșit la portar, iar Arnăutu a interceptat mingea.

Repriza secundă a fost săracă în ocazii, dar CFR Cluj a reușit să mai înscrie în minutul 93, când Cadu a transformat un penalty obținut de Nicoară la un fault comis de Golici.

CFR Cluj este acum la 10 puncte de Steaua, dar bucureștenii joacă duminică, 28 octombrie, cu Gloria Bistrița.