Rapid a sters pe jos cu U Cluj, intr-un meci terminat cu scor de neprezentare: 3-0 - Vezi REZUMAT VIDEO

Rapid Bucuresti nu s-a impiedicat de U Cluj si a demonstrat ca este o echipa in mare forma. Elevii lui Sumudica au inscris trei goluri frumoase, in poarta unei echipe care a jucat fara vlaga.

Scorul a fost deschis repede de catre Rapid, prin Mihai Roman, care a primit o pasa de la Ovidiu Herea, si l-a executat pe Hutanu.

Prima repriza s-a terminat fara prea mult spectacol, dar cu o echipa U Cluj lipsita de motivatie.

In repriza secunda, Rapid Bucuresti a majorat diferenta pe tabela de marcaj, in minutul 69, dupa o foarfeca a lui Ovidiu Herea, care l-a lasat spectator pe Hutanu.

Finalul de partida i-a avut in prim plan tot pe rapidisti, care au inscris prin Sburlea, care a expediat o