Prima victorie pentru studenti in cantonamentul din Antalya: Universitatea Cluj-Gyeongnam FC 4-0

Universitatea Cluj a castigat primul meci amical din actualul cantonament din Antalya, cel disputat cu formatia Gyeongnam FC din prima liga sud-coreeana.

Clujenili au inceput partida cu Popa, Ungurusan, Pele, Abrudan, Mendy, Nasser, Gheorghe, Delgado, Bostina, Cristea si Tony.

Clujenii au deschis scorul in minutul 23: Cristea a batut un corner, iar Bostina a reluat in plasa portii sud-coreenilor. In minutul 39, Tony a inscris pentru 2-0, dupa o pasa centrata de Vasile Gheorghe.

In cea de-a doua repriza, a intrat in joc Rodriguez, in minutul 47, Pacurar, in minutul 59, Machado, in minutul 68, Balde si Cojocnean, in minutul 81, Cucui, in minutul 85, si Buhus, in minutul 89. Al treilea gol al clujenilor a fost inscris in minutul 75 de Machado, care a marcat si ultimul gol al partidei, in minutul 81.