Miercuri 24 Aprilie

Pandurii - CFR Cluj 2-1! Jucatorii lui Minteuan au primit o lectie de fotbal - VEZI GOLURILE

Pandurii Targu Jiu au reusit sa castige meciul cu CFR Cluj si sa adune 3 puncte deosebit de importante pentru salvarea din zona retrogradarii. Pe "feroviari" ii asteapta o sedinta de foc cu Arpad Paszkany.

Prima repriza a inceput slab si CFR Cluj a avut numai doua suturi pe spatiul portii. Golul a venit in minutul 45, cand Valentin Lemnaru a intrat cu mingea in careu si a vrut sa ii paseze unui coechipier, dar balonul a fost deviat si a intrat in poarta.

Repriza secunda a inceput tot cu Pandurii in atac si scorul a fost majorat dupa lovitura de cap a lui Vranjes, care a trimis mingea in poarta dupa ce portanrul Minca a respins-o.

CFR Cluj a reusit sa inscrie golul de onoare in minutul 70, cand Bastos a sutat puternic din afara careului si portarul Pandurilor a fost batut.

Chiar daca elevii lui Alin Minteuan au presat pe finalul partidei, acestia nu au mai reusit sa inscrie si sa castige macar un punct din disputa cu Pandurii Targu Jiu.

Gol Lemnaru! Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj 1-0 - VIDEO

Gol Vranjes! Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj 2-0 -VIDEO

Gol Bastos! Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj 2-1 - VIDEO