Miercuri 24 Aprilie

REZUMAT VIDEO OLANDA - URUGUAY 3-2 - VEZI cel mai frumos gol de la Mondiale

Uruguay, detinatoarea a doua titluri mondiale si Olanda, formatia care a eliminat Brazilia, se intalnesc azi in prima semifinala a Campionatului Mondial din Africa de Sud.

Olanda porneste ca favorita dar si Uruguay a aratat o forma de zile mari.

Minutul 90+5 Final de partida . Olanda se califica in FINALA unde ca juca cu Germania sau Spania

Minutul 90+2 Pereira inscrie cu putin inainte de final, dupa o lovitura libera, aducand meciul la o tensiune maxima.

Minutul 72 Roben reia cu capul in plasa o centrare din partea stanga, Olanda - Uruguay 3-1

Minutul 70 Snejder inscrie cu un sut printre trei jucatori, deviat de un aparator din Uruguay

Minutul 41 Diego Forlan isi readuce echipa la egalitate cu Olanda, cu un sut de la 30 de metri la care portarul Stekelenburg a fost prins pe picior gresit.

Minutul 18 Sut senzational de la 35 de metri al olandezului Van Bronckhorst care inscrie la vinclul portii probabil cel mai frumos gol al Campionatului Mondial

Dati click aici pentru a urmari LIVE VIDEO meciul

Iata echipele de inceput

URUGUAY:
Muslera - M. Pereira, Godin, Victorino, Caceres - Perez, Gargano, Arevalo Rios, A. Pereira - Cavani, Forlan