Olanda - România 4-0 - REZUMAT VIDEO. Am fost PENIBILI

Olanda a umilit România și în meciul retur, contând pentru calificarea la Campionatul Mondial 2014. Scorul a fost 4-0, iar per total 8-1, România pierzând acasă cu 4-1.

Naționala lui Victor Pițurcă a fost inexistentă pe teren, iar Van Persie s-a distrat, însciind de două ori.

Primul gol a fost înscris în minutul 12. VAN DER VAART a înscris cu un şut de la 16 metri, după o combinaţie cu Van Persie.

În minutul 56, VAN PERSIE a înscris și el un gol minunat. Atacantul a reluat cu capul, din unghi, peste Pantilimon, iar mingea a atins bara şi a intrat în poartă.

În minutul 65, același VAN PERSIE a înscris din penalty, după un falt al lui Gardoş.

Scorul a fost înschis în minutul 89, după ce LENS a marcat, profitând de o gafă uriașă a lui Pantilimon, care a respins greșit.