LIVETEXT Victoria Branesti-Universitatea Cluj 0-2! Machado inscrie un super gol VIDEO

Universitatea Cluj joaca astazi in deplasare cu Victoria Branesti intr-un meci pe care clujenii sunt decisi sa il castige.

FINAL

Minutul 89- Pacurar executa o lovitura libera si trimite putin pe langa poarta aparata de Bordeanu

Minutul 62- Schimbare la Victoria Branesti: Todoran intra in locul lui Novac

Minutul 60- GOOOOL! Machado majoreaza avantajul clujenilor, dupa ce ii dribleaza pe fundasii Branestiului

Minutul 42- Iacob primeste cartonas galben pentru un fault la Machado

Minutul 36- Gazdele pornesc pe contraatac, iar sutul lui Coman nimereste bara portii aparate de Popa

Minutul 26- GOOOOL! Cojocnean deschide scorul printr-un sut la coltul lung, care loveste intai bara

Minutul 25- Bazzi il deposedeaza bine pe Novac, care ajunsese cu mingea in careul clujenilor

Minutul 22- Machado suteaza de la distanta mult pe langa poarta aparata de Bordeanu

Minutul 20- Adrian Cristea trage pe langa poarta gazdelor

Minutul 16- Bostina trage de la marginea careului, dar putin peste poarta aparata de Bordeanu

Minutul 10- Razvan Avram trage de la distanta peste poarta aparata de Popa

Minutul 3- Bordeianu respinge o minge trasa pe poarta de Claudiu Niculescu

Minutul 1- A inceput meciul

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ne asteapta o partida facila, dar nu este asa. Echipa din Branesti are reale probleme psihologice, cu doar doua sincope la Targu Jiu si Targu Mures, formeaza o echipa cu o consistenta a jocului destul de buna. Din pacate pentru ei nu au inscris foarte mult si acest lucru le-a adus si pozitia din clasament. Faptul ca noi suntem acuma intr-un moment bun si care ne poate da un entuziasm este bine", a declarat antrenorul Universitatii, Ionut Badea.

Tehnicianul clujean nu se va putea baza pe Tony, care este accidentat.

Iata echipele de start:

Victoria Branesti: Bordeanu, Maghhici, Bar, Iacob, Lorincz, Nicola Novac, Avram, Olariu, Oprea, Coman

Universitatea Cluj: Popa, Ungurusan, Pele, Abrudan, Bazzi, Cojocnean, Balde, Bostina, Cristea, Niculescu, Machado