LIVE TEXT UTA Arad- U Cluj (1-3, final)

Universitatea joaca la aceasta ora la Arad intr-un meci care poate conta mult pentru promovarea in Liga I. Inainte de inceperea partidei, Universitatea Cluj este pe locul 2 in clasamanent, cu 57 de puncte, iar UTA, pe locul 4, cu 54 de puncte.

Primul loc este ocupat de Dacia Mioveni, care a acumulat 59 de puncte.

Minutul 90+4- Final de meci. U Cluj castiga cu 3-1 si urca pe primul loc al seriei, cu 60 de puncte.

Minutul 64- Mitu primeste cartonas galben

Minutul 60- Lovitura libera pentru U de la 17 metri executata de Acosta, dar prinde Balgradean.

Minutul 55- schimbare la U: iese Ionescu, intra Machado

Minutul 54- Bonatti primeste galben dupa un fault dur

Minutul 46- S-a reluat partida.

......................................................................................................................................................................................

Minutul 45- Finalul primei reprize

Minutul 41- Adrian Popa il inlocuieste la U pe Lecic

Minutul 34- Doua schimbari la UTA: Apostol a fost schimbat cu Chindris, Pecarov l-a schimbat pe Toc

Minutul 33- Acosta trage pe poarta. Balgradean respinge.

Minutul 32- Matache scapa o minge si este corner pentru gazde. Centrarea merge peste poarta.

Minutul 25- Musat este faultat dur

Minutul 19- GOOL. Lemnaru inscrie de la circa 20 de metri

Minutul 15- GOOL pentru U Cluj. Inscrie Acosta

Minutul 14- Lovitura libera UTA, mingea ajunge in careu, fara probleme pentru matache, portarul clujenilor.

Minutul 12- Corner pentru UTA, resping clujenii.

Minutul 5- Contraatac al clujenilor, dar a iesit bine Balgradean si a respins

Minutul 4- Apostol vede un cartonas galben

Minutul 2- Ungurusan suteaza, dar portarul gazdelor, Balgradean, a respins. Nici cornerul care a urmat nu a adus golul pentru clujeni.