LIVE TEXT U Cluj - Universitatea Craiova 3-0 - Vlad Morar a inscris un gol de senzatie - VEZI Golul

U Cluj joaca de la ora 18.00 impotriva Universitatii Craiova. Meciul este important pentru ambele echipe care sunt in cautare de puncte.

Minutul 91- GOOOOLLLLL U Cluj! Vlad Morar reuseste sa inscrie

Minutul 90- Machado a fost foarte aproape sa deschida scorul, dintr-o centrare a lui Vasile Gheorghe

Minutul 89- Morar suteaza bine la prima atingere a balonului si Silviu Lung respinge in corner

Minutul 88- Iese Cristea si intra Morar

Minutul 70- Sut puternic al lui Adrian Cristea

Minutul 54- Machado a trimis mingea bine cu capul, dar Silviu Lung a retinut balonul

Minutul 46- A inceput repriza secunda

PAUZA

Minutul 45- GOOOOOLLLLL U Cluj! Cojocnean a reusit dubla

Minutul 39- GOOOOOLLLLL U Cluj! Cojocnean inscrie cu un sut puternic, dupa ce Dananaie i-a trimis mingea in bocanc

Minutul 36- Dorel Stoica a sutat puternic in bara din afara careului. Marius Popa a respins, iar Florin Costea a reluat dar era in offside

Minutul 26- Subotici a lovit bara cu un sut naprasnic

Minutul 22- Claudiu Niculescu a ratat lovitura

Minutul 21- U Cluj a primit un penaltu dupa un fault comis asupra lui Machado

Minutul 19- Niculescu a sutat din nou, dar mingea a fost respinsa de Zoro

Minutul 18- Claudiu Niculescu a sutat puternic si a fost la un pas sa deschida scorul

Minutul 15- Prepelita suteaza, dar Marius Popa a respins cu usurinta

Minutul 10- Cojoncean a trimis un sut cu latul,dar Silviu Lung a retinut fara probleme

Minutul 4- Niculescu ii centreaza lui Machado, dar jucatorul nu ajunge mingea

Minutul 1- A inceptu meciul

Oltenii au reusit sa isi revina de cand noul antrenor al echipei este Laurentiu Reghecampf si au invins la Targu Mures si au scos un egal contra Rapidului.

U Cluj are moral bun, reusind sa castige cateva meciuri la rand, intre care si pe cel cu Dinamo, dar si sa remizeze cu marea rivala, CFR Cluj.

Echipe probabile:
U Cluj: M Popa - Ungurusan, Pele, Abrudan, N. Ascoli - Cojocnean, Nasser, Adrian Cristea, Bostina - Machado, Claudiu Niculescu
Rezerve: Matache, Buhus, Delgado, Pacurar, Bazzi, V. Morar, V. Gheorghe

U CRAIOVA: Silviu Lung Jr. - Dananae, Gugu, Zoro, D. Lopes - D. Stoica - Gangioveanu, J. Nicolae, Prepelita, Florin Costea - Subotici
Rezerve: Hotoboc, Busu, Wendel, Stoianof, Firtulescu, Bujor, Surugiu