LIVE TEXT - U Cluj - Pandurii Targu Jiu 1-1 (min. 68 Bostina) - VEZI golul (FINAL)

Claudiu Niculescu debuteaza ca antrenor principal interimar pe banca Universitatii Cluj in meciul cu Pandurii Targu Jiu. Acesta ar putea fi si ullimul pentru "Clau-gol", pentru ca Florian Walter a anuntat ca va semna cu un antrenor nou.

FINAL

Minutul 81- Bacila a expediat o torpila peste poarta

Minutul 77- Pandurii primesc o lovitura de la 11 metri. Voiculet executa slab si Hutanu a parat

Minutul 68- GOOL U Cluj! Gabi Bostina inscrie, dupa ce ia o actiune pe cont propriu

Minutul 66- Iese Delgado si intra Buhus

Minutul 62- Reinaldo este avertizat in urma unei intrari dure

Minutul 61- Lemnaru a fost surprins in offside U CLuj rateaza o sansa

Minutul 52- Orax executa o lovitura de la colt si Stromajer trimite peste poarta

Minutul 46- Vasile Gheorghe iese si intra Acosta

REPRIZA SECUNDA

Minutul 45- PAUZA

Minutul 43- Bacila dribleaza cativa fundasi clujeni , dar trimite mingea in bara

Minutul 42- Pandurii au pornit in atac, dar faza nu a fost fructificata

Minutul 41- Clujenii au avut o lovitura libera, dar mingea reluata spre poarta s-a lovit de Delgado

Minutul 37- Clujenii au o lovitura libera, dar fara a pune in pericol poarta

Minutul 30- Lemnaru a sarit la cap si deviaza mingea, iar Pit suteaza puternic, dar portarul s-a opus

Minutul 28- Reinaldo reia cu capul o centrare, dar balonul este retinut

Minutul 23- Voiculet suteaza puternic, dar Hutanu respinge. Stromajer reia peste poarta

Minutul 13- Delgado centreaza, dar Pit loveste cu capul si comite fault in acelasi timp

Minutul 11- Bacila a sutat puternic, dar mingea a fost deviata de Hutanu

Minutul 7- GOOL Pandurii Targu Jiu! Stromajer a inscris un gol frumos, dupa ce a primit o centrare