LIVE TEXT: "U" Cluj - Dacia Mioveni 2 - 1 - FINAL

Universitatea Cluj joaca de la ora 11.00 pe teren propriu cu Dacia Mioveni, in derby- ul seriei a II -a. Partida este foarte importanta pentru lupta de promovare in Liga 1.

Minutul 3: Reinaldo a sutat de la 25 de metri, iar balonul a fost deviat pe centrul portii

Minutul 5: Machado a inscris din 10 metri, dar golul a fost anulat pe motiv de offside

Minutul 8: Nila deschide scorul pentru Dacia Mioveni

Minutul 11: Cosereanu a ratat o mare ocazie prin care Dacia Mioveni se putea desprinde la 0 - 2

Minutul 13: Vladu scapa din marcajul lui Szilagyi si suteaza din 15 metri, dar Matache a scos in corner mingea

Minutul 17: Mosteanu primeste cartonas galben pentru un fault la Popa

Minutul 23: Acosta executa o lovitura libera de la 25 de metri, dar mingea merge peste poarta

Minutul 24: Nila ajunge in careu si suteaza, dar este blocat de Basso. Cornerul care a urmat a fost cu emotii pentru jucatorii clujeni

Minutul 30: Musat trage peste poarta dintr-o lovitura libera de la 25 de metri. Lovitura libera a fost acordata in urma unui fault soldat cu un cartonas galben primit de Stoica

Minutul 31: Musat executa o alta lovitura libera de la 25 de metri. Centrarea este respinsa de Popescu si mai apoi retine un alt sut tras de clujeni

Minutul 35: Clujenii ataca, dar Lecic nu ii paseaza lui Popa, liber pe partea stanga, si fundasii Daciei Mioveni recupereaza mingea

Minutul 43: Lecic intarzie o pasa si balonul ajunge in cele din urma la Musat, care trage departe de poarta

Minutul 45: Finalul primei reprize

Repriza a doua

Minutul 48: Szilagyi a ratat o ocazie uriasa pentru U Cluj. A preluat cu capul o centrare, dar mingea a lovit bara

Minutul 52: Nistor executa o lovitura libera si Matache salveaza poarta

Minutul 53: Jucatorii Daciei Mioveni rateaza majorarea scorului. Din lovitura de corner trimit in bratele portarului clujean

Minutul 55: - Lecic este inlocuit cu Lemnaru

Minutul 60: Szilagyi a adus egalarea, printr-un gol marcat cu capul

Minutul 63: Acosta patrunde in jumatatea Daciei Mioveni si ii paseaza lui Lemnaru, dar acesta paseaza fara tinta

Minutul 64: Machado rateaza o mare ocazie si trage pe langa poarta

Minutul 66: Lirca este schimbat. Intra Miulescu

Minutul 67: Acosta este faultat de Vladu care a primit si un cartonas galben

Minutul 68: Nistor a tras un sut puternic pe poarta, dar Matache a respins

Minutul 69: Lemnaru trage peste poarta dupa o pasa venita de la Machado

Minutul 70: Machado trimite cu capul pe langa poarta din patru metri. Centrarea a venit de la Lemnaru

Minutul 75: Machado inscrie, dar golul este anulat

Minutul 81: Vladu este eliminat pentru un fault la Machado

Minutul 83: Basso il faulteaza pe Boroiban, scapat singur pe poarta si primeste rosu. Fundasul clujean este eliminat

Minutul 84: Musat trimite o centrare pe partea dreapta si Lemnaru trimite mingea in poarta (2 - 1)

Minutul 90: 3 minute de prelungiri dictate de arbitru central

Minutul 93: FINAL de MECI. U Cluj a castigat partida cu Dacia Mioveni

U Cluj: Matache - Ungurusan, Szilagyi, Basso, Musat - Popa, Reinaldo, Acosta - Voican - Lecic, Machado.

Dacia Mioveni: Popescu - Mosteanu, Olteanu, Stoica, Baicu - Cosereanu, Lirca, Nistor, Vladu - Nila, Boroiban.