Joi 18 Iulie

Gala celor mai buni sportivi ai Clubului Sportiv ”Voința” Cluj-Napoca


Sportivii de la Clubul Sportiv ”Voința” Cluj-Napoca au obținut în 201858 de medalii, dintre care 19 de aur, 17 medalii de argint și 22 medalii de bronz.


Campionate / Cupe Mondiale: medalii  aur,  6 loc. 8- 17

Campionate Europene: 8 medalii  (3 argint, 5 bronz), 2 loc.5

Concursuri Internaţionale: 9 loc.I-III (5 loc.I, 3 loc.II, 1loc.III), 2 loc.11

Campionate Naţionale: 20 medalii (8 aur, 5 argint, 7 bronz), 22 loc.4-6, 9 loc.7-10

Cupa României: 23 medalii (6 aur, 8 argint, 9 bronz ), 3 loc.4-6, 7 loc.7-10

Concursuri Interne: 115 loc. I-III (59 loc.I; 33 loc.II; 23 loc.III), 9 loc. 4-6, 7 loc.7-10


Competiţii care urmează să se desfăşoare în cursul lunii decembrie :

Calendar Internaţional:


Campionatul  European de Karate Tradiţional ,  Juniori / Seniori: 06-09.12.2018 din Slovenia / Portoroz. 


Calendar Intern:

Cupa României la ciclism, proba ciclocros, Juniori  I/ Juniori  II/  Seniori: 01-02.12.2018, etapa III, la Cluj-Napoca;

Cupa României la ciclism, proba ciclocros, Juniori  I/ Juniori  II/  Seniori: 08-09.12.2018, etapa IV, finală, la Tg. Mureş;

”Memorialul Teodor Silaghi” la Box , Juniori / Seniori, 15.12.2018, la Salonta

”Cupa Alexandru Jurj” a Box, ediţia III, Juniori / Seniori, 15.12.2018, la Oradea.


Cei mai buni sportivi ai C.S.Voinţa din 2018 pe ramuri de sport: 


1.BOX: 

Riszt Andreea / Juniori  

Campionat Naţional: 1 med.aur

Cupa României: 1 med.aur

Campionat European (Bulgaria) : 1 loc.5

Concurs Internaţional (Ungaria): 1 loc.II

Concurs Intern: 9 loc.I, 4 loc.II


Nagyasi Matias / Juniori  

Cupa României: 1 med.aur

Campionat European (Bulgaria): 1 loc.5


Moldovan Beatrice / Juniori  

Campionat Naţional: 1 med.aur

Cupa României: 1 med.argint

Concurs Intern: 4 loc.II, 2 loc.III


Belovici Alisia  / Juniori

Campionat Naţional: 1 med.aur

Concurs Intern: 2 loc.II, 1 loc.III       


Crişan Alin / Juniori 

Campionat Naţional: 1 med.argint

Cupa României: 1 med.bronz

Concurs Intern: 5 loc.I, 6 loc.II


Vaşcar Raluca /  Juniori

Campionat Naţional: 1 med.bronz

Cupa României: 1 med.bronz

Concurs Intern: 2 loc.I, 1 loc.II


Moldovan Rareş  / Juniori

Campionat Naţional: 1 med.bronz

Cupa României: 1 med.argint

Concurs Internaţional(Ungaria): 1 loc.I

Concurs Intern: 4 loc.I, 3 loc.II


Moscu Andrei  / Juniori

Campionat Naţional: 1 med.bronz

Concursuri Interne: 1 loc.I, 2 loc.II


Antrenori: Bordi Florin și Hercz Iosif


2.CICLISM: 


Bondor Bogdan /  Elite / proba four- cross  

Clasament General Camp.Mondial UCI 2018: locul 10 din 102 participanţi

Campionat / Cupă Mondială ( Italia- Val di Sole, Scoţia – Fort William, Cehia -  Jablonec nad Nisou) :  3 loc.10-17

Concurs Internaţional  ( Campionatul Naţional al Bulgariei în Pamporovo şi  în Germania  la Winterberg) : 1 loc.I şi 1 loc.11

Campionat Naţional: 1 med.aur

Cupa României: 1 med.aur


Zaharie Iulian /  Elite / proba trial

Cupa României: 1 med.aur

Campionat / Cupă Mondială(Austria – Vocklabruck) :  1 loc.8


Concurs Internaţional(“Tarcali Trial Verseny  ”Tarcal ,  Pro Trial Hungary-Miskolc / Ungaria) : 1 loc.I şi 1 loc.II

Concurs Intern: 3 loc.I, 1 loc.II


Kiss Roland /  Elite/ proba trial

Campionat Naţional: 1 med.aur

Cupa României: 1 med.argint

Campionat / Cupă Mondială(Austria – Vocklabruck):  1 loc.13

Concurs Internaţional(“Tarcali Trial Verseny  ”Tarcal ,  Pro Trial Hungary-Miskolc / Ungaria): 1 med.aur şi 1 med.argint

Concurs Intern: 1 loc.I, 1 loc.II 


Monac Alin /  Elite/ proba trial

Campionat Naţional: 1 med.argint

Cupa României: 1 med.bronz

Campionat / Cupă Mondială(Austria – Vocklabruck):  1 loc.10

Concurs Internaţional(“Tarcali Trial Verseny  ”Tarcal ,  Pro Trial Hungary-Miskolc / Ungaria): 2 loc.4-5

Concurs Intern: 1 loc.III 


Sarca Radu / Elite 

Cupa României şosea : 1 med.argint şi 1 med.bronz ciclocros

Campionat Naţional: 2 loc.6-7

Concurs Intern şosea : 4 loc.I, 2 loc.II, 3 loc.III, 1 loc III la Trofeul Ardealul 2018, şosea   


Urs David Adrian / Juniori 

Cupa României şosea: 1 med. aur ciclocros şi 1 med. argint 

Campionat Naţional: 2 loc.7-8

Concurs Intern: 1 loc.I, 1 loc.II, 1 loc.III  


Uivari Cătălin / Elite / A.

Cupa României şosea:  câştigător a 2 etape ( s-a accidentat în timpul celei de a doua etape) 

Concurs Intern şosea :  2 loc.4-6


Câmpean Luca / Juniori III

Cupa României şosea: 1 med.bronz


Antrenor: Căpraru Gheorghe 


3.KARATE TRADIŢIONAL:  


Schopf Justin / Juniori

Campionat / Cupă Mondială (Serbia):  2 med.aur

Campionat European (Serbia): 1 med.argint, 1 med.bronz

Campionat Naţional: 2 med.argint

Concurs Intern: 1 loc.I, 1 loc.II  


Drăgan Daria / Juniori

Campionat / Cupă Mondială (Serbia):  1 med.aur

Campionat European (Serbia): 1 med.bronz

Campionat Naţional: 1 med.bronz

Concurs Intern: 1loc.II 


Borbe Răzvan / Juniori :

Campionat / Cupă Mondială  (Serbia) :  2 med.aur

Campionat European (Serbia): 1 med.argint, 1 med.bronz

Campionat Naţional: 2 med.argint

Concurs Intern: 1 loc.I, 1loc.III şi 1 loc.4


Colceriu Tamara / Juniori :

Campionat / Cupă Mondială (Serbia) :  1 med.aur

Campionat European(Serbia) : 2 med.bronz

Campionat Naţional: 1 med.bronz

Concurs Intern: 1 loc I, 1 loc.4


Kerekes Luka / Juniori :

Campionat / Cupă Mondială (Serbia):  1 med.aur

Campionat European (Serbia): 1 med.argint

Campionat Naţional: 1 med.argint

Concurs Intern: 1 loc.I


Dănilă Diana / Seniori :

Campionat Naţional: 1 med.bronz

Concurs Intern: 1loc.I, 1 loc.III


Antrenori: Buduşan Monika, Ormenişan Gabriel


4. TENIS DE MASĂ:


- locul 5 în divizia B/ Seniori ( Nascu Şerban, Teleky Zsolt, Moldovan Alexandru, Jozsa Zoltan, Miron Mihai, Zsabo Tamaş);

* avem în  pregătire o echipă  de juniori  III.  


Instructor: Pascu Adrian


5. TRIATLON / DUATLON:  


Butuc Corina / Seniori

Campionat Naţional: 1 med.bronz

Concurs Intern: 1 loc.I şi 1 loc.5


6. MAJORETE:


Campionat Naţional: 1 loc.5

Cupa României: 1 med.bronz şi 1 loc.4

Concurs Intern: 1 loc.III şi 1 loc.4

Instructor: Nona Virgilia

Preşedinte: Căpraru Gheorghe

Comentarii Facebook