Miercuri 24 Aprilie

Fostul jucator de la CFR Cluj, Lacina Traore, a reusit o dubla pentru Kuban Krasnodar

Fostul jucator al CFR Cluj, Lacina Traore, vandut cu 4 milioane de euro, a reusit o dulba in meciul Kuban Krasnodar-Amkar Perm.

Traore a inscris in minutule 44 si 66 pentru echipa antrenata de Dan Petrescu, dar a dat si pasa decisiva pentru golul inscris de Gigel Bucur in minutul 88. Scorul final al partidei a fost 3-2 in favoarea echipei Kuban Krasnodar.

Traore a ajuns astfel pe locul 5 al topului golgheterilor din Rusia.

Dupa aceasta partida, echipa lui Dan Petrescu a ajuns pe locul 3 in clasamentul primei ligi din Rusia.

Lacina Traore a fost transferat in luna februarie de la CFR Cluj. Echipa din Rusia antrenata de Dan Petrescu a achitat pentru ivorian suma de 4 milioane de euro.