DORIN GOGA INSCRIE CONTRA AJAX AMSTERDAM

Fostul jucator al Universitatii Cluj, Dorin Goga, a deschis scorul in partida pe care FC Timisoara a jucat-o contra celor de la Ajax Amsterdam. Din nefericire, banatenii au fost eliminati, scorul final fiind 1 - 2.

Partida a inceput bine pentru jucatorii lui Ioan Ovidiu Sabau, care a asteptat 4 partide pentru ca elevii sai sa inscrie pe terenul propriu. Deschiderea scorului de pe stadionul "Dan Paltinisanu" i-a impulsionat pe cei de la Ajax care au raspuns prompt si in minutul 8 Luis Suarez, capitanul echipei olandeze, a reusit sa egaleze situatia pe tabela de marcaj.

In prima repriza, olandezii au atacat, dar nu au reusit sa mai inscrie. Ei si-au asigurat victoria in minutul '47, cind Pantelic a scapat singur cu Pantelimon si a inscris.

Alb-violetii nu au reusit sa mai revina si partida s-a incheiat. Banatenii nu au reusit pana acum sa obtina o victorie in Europa, in acest sezon.