Duminica 28 Aprilie

Daniel Popa, scăpat de pe targă în finalul meciului Hermannstadt – U Cluj 2-2! Faza a fost monumentală, un necaz nu vine niciodată singur - VIDEO

Scene tragicomice în finalul meciului FC Hermannstadt – U Cluj. Atacantul echipei U Cluj, Daniel Popa a fost scăpat de pe targă de brancardierii care l-au transportat în afara terenului de joc, după ce jucătorul a acuzat probleme medicale.

Cum scorul era 1-2 în minutul 89, cei doi asistenți s-au grăbit să-l ducă la marginea terenului, însă, când au ajuns la destinație, l-au scăpat de pe targă, în amuzamentul general al publicului.

Anterior, Daniel Popa marcase golul de 2-1 pentru echipa sa în prelungirile primei reprize. De asemenea, înaintea acestei reușite, el a fost avertizat pentru o simulare la o fază în care a existat un anumit contact între el și portarul advers în careu.