Cupa României: „U” Cluj s-a impus fără emoții în meciul cu CSM Alexandria, 4-0, în etapa a 2-a din Cupa României

FC Universitatea Cluj revine acasă cu o victorie categorie în Cupa României. „U” Cluj s-a impus fără emoții în meciul cu CSM Alexandria ( Liga 3), 4-0, în etapa a 2-a din Cupa României.

După această victorie, „U” Cluj urcă pe primul loc în Grupa C. Clujenii au 4 puncte, câte are și Farul, dar are un golaveraj mai bun. CSM Alexandria are un punct și este pe 5. În etapa viitoare, CSM Alexandria va juca împotriva celor de la CSC Dumbrăvița, iar U Cluj se va duela cu Rapid (locul 3, 3 puncte).

După un start liniștit de meci, formația lui Eugen Neagoe a început să preseze și a intrat în avantaj la pauză. În minutul 30, Florin Haită a deschis scorul. „Decarul” a pătruns pe partea dreaptă, a intrat în careu și a șutat puternic, trimițând mingea în vinclu. După pauză, clujenii s-au descătușat și au punctat de 3 ori. Adrian Bălan a reușit dubla, în minutele 71 și 86, iar Pițian a punctat și el în minutul 76, notează GSP.