Culio crede că CFR Cluj nu a intrat cu încredere în meciul cu Lazio Roma. Prin ce minune se mai pot califica clujenii?

Juan Culio nu a condus CFR Cluj spre o nouă victorie pe Olimpico, iar după înfrângerea cu 1-0 contra lui Lazio, fotbalistul susține că a fost vorba despre lipsă de încredere.

Echipa nu a intrat cu încredere în prima repriză. Echipa a jucat foarte bine în repriza a doua, am stat foarte sus, am avut personalitate. Avem nevoie de personalitate ca să câștigăm. Pentru noi era foarte important să obținem azi calificarea. Meciul cu Celtic va fi foarte, foarte greu.

Am avut câteva emoții la revenirea pe Olimpico. Pentru mine a fost super să joc din nou aici. Acum însă nu mai contează ce s-a întâmplat în trecut", a spus Culio, la Digi Sport.

CFR Cluj are nevoie de un meci bun cu Celtic, în care să obțină cel puțin un egal, pentru a ajunge în primăvara europeană, dar se poate califica și în cazul unui eșec, dar numai dacă Lazio va pierde la Rennes.

CFR - Celtic se va juca pe 12 decembrie, de la ora 19:55.